Předvolební kampaň v praxi

Rozdíl mezi tím, jak běžně média vnímají předvolební kampaně a tím, jak je vnímá většina z řadových členů politických stran, je výrazně jiný. Praxe z našich kampaní a našich setkání s lidmi je přeci jiná než se můžeme dočíst v médiích.

Například minulý týden jsme se mohli dočíst, že studenti jsou proti nám ve školách, někdo po našich představitelích hodil láhev, někdo udeřil pěstí př. Sobotku a spálil nám stánek. Média tedy pěstují informace o tom, že větší část národa je zaměřena proti ČSSD a nesouhlasí s její politikou.

Jaká je však realita na kampani. Zatím proběhlo na Praze 8 pět setkání s našimi voliči. Ve čtyřech případech (dva mítinky a dvě podpisové akce s tzv. „modrou“ sanitkou) byl průběh akce naprosto poklidný. Občané s námi buď diskutovali, nebo si brali naše materiály a nebo je dle své nátury odmítali. Většinou poměrně slušně, i když všude se najdou vyjímky. Jen v posledním případu bylo vše jinak. Na Kampaň do Ládví přišli čtyři mladíci. Dle výpovědi části z nás tam byli již na nás připravení. Mladíci byli v „dobré náladě“ a jeden z nich vykřikoval hesla proti sociální demokracii.

Zatímco sociální demokraté na to nereagovali, tak občané ano. O to víc si brali naše materiály a docházelo i k hádkám mezi občany a mladíky. Výsledek byl paradoxně pozitivní. My jsme rozdali více materiálů a zjistili jsme, že někteří občané si nás dokonce vzali pod jakousi ochranu.

Bohužel vše „dobré“ jednou končí a někdo zavolal na mladíky Městskou policii, která je usměrnila a oni odešli. Pro náš mítink měl jejich odchod spíše negativní dohru, protože nám spolu s útočníky zmizeli i ochránci. Tak snad zase příště.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124