Novináři a plyn z Ruska

Přiznám se, že jsem chtěl původně napsat jen obyčejný článeček, kde bych mohl rozvést svůj názor na výměnu vlády, anebo svůj názor situaci kolem plynu, který tak nějak neteče z Ruska přes Ukrajinu. Nakonec jsem se však uvědomil, že bude lepší se pozastavit nad jinou záležitostí a to jsou novináři.

V České republice se ví, že většina novinářů jsou pravicové lidé a i tak píší komentáře. Používat své politické názory v oblasti komentářů je v pořádku, ale bohužel již ne v rámci psaní klasických zpráv. To se však děje ve všech sledovaných médiích v požehnaném množství. Na celé skutečnosti je však nejzajímavější to, že všichni novináři tvrdě popírají to, že by někomu stranily, nadržovali, nebo dokonce někoho preferovali. To je samozřejmě z jejich hlediska logické, protože, pak by se ukázalo, že nejsou dobří novináři.

Kouzelný je pak výsledek, který jsme zažili v posledních dvou týdnech. V době, kdy byl premiér Topolánek v Rusku a na Ukrajině, jsme se dozvídali, jak úspěšně vyjednal smlouvu, kdo ze světových politiků mu telefonoval a že nemá zubní kartáček. Vše na několika stranách a velmi podrobně. Zprávy o tom, že si česká delegace ani nepřečetla celé znění obou smluv, a tak mohla Ukrajinská strana vpašovat do textu svou verzi, jsme se dozvěděli jen tak bokem. V řadě médií jsme se pak dozvěděli, že premiér Topolánek šéfuje prakticky celému světu a jak je úspěšný manažer, který se dokáže vypořádat s vnitřními problémy i s Ruskem a Ukrajinou.

Perličkou pak je to, že plyn stále neteče a neteče a přestože nám premiér Topolánek slíbil, že se navrátí, až plyn poteče, tak zase svůj slib nesplnil. Zajímavé na celé záležitosti je, že viníkem toho, že smlouva nebyla naplněna, není premiér Topolánek, který o pár dní dříve byl za poloboha, ale samozřejmě Rusko. „Nestranní“ novináři si myslí, že je to tak v pořádku. Doufejme, že jednou přijde nová generace novinářů, která již bude více nestranná.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124