Spor o botanickou spěje k řešení - tisková zpráva

Tisková zpráva Romana Petruse ze dne 19. 5. 2011

Vedení Prahy 8 odmítá přijmout odpovědnost za Botanickou zahradu v Tróji. Ta v minulých měsících oplotila dosud dostupný les a chystá vstup zpoplatnit. Na druhé straně stojí občané, kteří využívali les k rekreaci, a teď se na ně chystá bič v podobě vstupného.

Do nekonečného jednání se vložil zastupitel osmé městské části i městského zastupitelstva Roman Petrus, který přišel s konkrétním řešením. „Nechápu, proč starosta Prahy 8 nechce o této věci jednat. Přitom tvrdí, že má připravené řešení, ale opak je pravdou,“ říká R. Petrus. Navrhl proto náměstkovi pražského primátora Ivanu Kabickému plán na vyřešení situace.

„Nově bude vstup do Botanické zahrady pro okolní obyvatele Bohnic, Troje a Čimic zdarma,“ doplňuje zastupitel za ČSSD. Dohodl zároveň to, že se v dohledné době prodlouží otevírací doba Botanické zahrady. „Nově bude zahrada otevřena už od sedmi ráno až do devíti hodin večer,“ říká R. Petrus. „Zbývá už jen dohoda na využívání Botanické zahrady pro pejskaře nebo cyklisty.“

Představitelé občanských sdružení, kteří sepsali petici proti oplocení zahrady, chtějí zároveň otevřít otázku generelu Botanické zahrady, tedy jakéhosi jízdního řádu, podle kterého má být řízena. „Ten stávající je totiž zastaralý a je třeba ho upravit,“ uzavírá Petrus.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124