Plavecký bazén Šutka

Šutka

K realizaci myšlenky postavit v Praze Troji moderní krytý plavecký bazén se přistoupilo ještě v dobách před sametovou revolucí. Byl položen základní kámen stavby, pokračovalo se až do postavení základního skeletu budovy.

Šutka

Pak ale přišla sametová revoluce, změna režimu a s ní se objevily spory o vlastnictví pozemků, na kterých stavba stojí. O jejich navrácení totiž v rámci restitucí podal žádost soukromý vlastník. Přistoupilo se tedy k soudnímu sporu. Soud trval řadu let a pozemky byly nakonec rozhodnutím soudu vráceny soukromému majiteli. Do doby vyřešení pozemkových sporů byla stavba samozřejmě zastavena. Rozhodnutí pražského magistrátu pozemky vykoupit padlo až v roce 2001. Avšak vzhledem k vysoké ceně za jeho dostavbu bylo o dostavbě areálu definitivně rozhodnuto teprve roku 2007.

Šutka
Šutka

Čas tedy plynul a od zahájení stavby tedy uplynulo bezmála čtvrt století. Tehdejší děti mají dnes již své vlastní děti a bazén stále nikde.

O problému s bazénem Šutka se pouze stále jen mluví a píše. Stále padají nové a nové sliby úředníků magistrátu týkající se dokončení areálu. Ať už ve spojení se záměrem uspořádat v Praze olympijské hry, přestavbou areálu na bytové jednotky či dalším novým nesmyslným a nesplnitelným cílem magistrátních úředníků.

Šutka

Problematika plaveckého areálu Šutka vždy eskaluje před komunálními volbami. Každý politický subjekt, který se do komunálních voleb v Praze 8 účastní, do svého volebního programu tento evergreen neopomene zařadit. A ani letošní rok není výjimkou. Čím více se letošní volby přibližují, tím více se ODS snaží občany přesvědčit, že bazén Šutka bude následující rok dokončen. Stejné sliby padaly i všechny volby předcházející.

Šutka

Dovolte mi podotknout, že na radnici Prahy 8 celou tu dobu vládne ODS. A jako důkaz plnění slibů ODS je v Troji pouze ocelové torzo budovy, která kdysi měla být hojně navštěvovaným akvaparkem se dvěma padesátimetrovými bazény a dalším sportovním vybavením a zázemím. Místo toho ale objekt dále chátrá a hyzdí své okolí.

Bude tento neutěšený stav Šutky pokračovat i nadále? Strávím někdy se svou rodinou v areálu Šutky příjemné odpoledne, nebo bude můj syn za dvacet let psát podobný článek?

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124