Parkování Praha 8 – „Jenom řeči nestačí“

Otázku z dílny KSČM vidíte v titulku. (Jakou šanci mají občané při parkování ve spleti paragrafů) Kdybych měl parafrázovat klasika, tak bych musel napsat, že otázka je doslova takovým parkovacím oříškem. Odpovědí na takto zvláštně položenou otázku by pak bylo, že občané mají ve spleti paragrafů opravdu malou šanci zaparkovat. :) Nyní trochu vážněji.

Otázce parkování se ČSSD jako jediná strana na Praze 8 věnuje nepřetržitě několik let. Opakovaně, jak zde ve fóru, tak na zastupitelstvech i komisích, jsme představovali své návrhy na parkovací systém v problematických částech naší městské části. Najdete jej i na našich webových stránkách www.cssdpraha8.cz. Bohužel pravicové strany řadu let, tedy nejen toto volební období, na tyto návrhy nereagovaly a raději se věnovaly různým anketám, dotazům a šetřením. To, že se jednalo o vyhozené peníze a ztracený čas, je dnes jasné.

Před časem pravicová koalice na Magistrátu dala pokyn pravicové koalici na Praze 8, aby připravila svůj návrh v této oblasti. Tedy ne návrh jak bude vypadat systém parkování, ale jak budou vymezeny ulice pro placené parkování. Načež, po vyhotovení tohoto návrhu, tato pravicová magistrátní koalice vše zase zrušila. Ztracené finanční prostředky budou radnice požadovat po magistrátu. Vše se tedy kompletně zablokovalo a znovu se začne „rokovat“. Výsledek má být za cca. dva roky, tedy po volbách. To již snad nastoupí nové vedení a vše může být jinak. Zkrátka další ztracený čas.

Situace občanů v Karlíně, větší části Libně a v Kobylisích v okolí metra je však tristní. Situace se horší den za dnem a při procházce v pracovní den zjistíte, že více jak polovina aut kolem metra Ládví, či Kobylisy má SPZ jinou než pražskou. A co s tím? Rozhodnout musí Magistrát a to ne za dva roky, ale ihned. Je nutné více přitlačit na pravicové vedení Magistrátu, aby nečekalo a rychle zavedlo takový sytém placeného parkování, který by byl výhodný pro občany Prahy. Pokud pravicová koalice toto neudělá, je potřeba si to pamatovat při volbách.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124