Deset pravidel správného pravičáka dle zkušeností z facebooku

Musím přiznat, že facebook jsem dlouho podceňoval a dodnes mám s tímto „médiem“ celkem problém. Na druhou stranu jsem se díky němu dokázal dozvědět neuvěřitelnou spoustu věcí o lidech. Především to, že se všichni nakonec odkryjí a to co běžně neříkají nakonec na facebooku prostě napíší. Navíc se všichni nakonec nechají v diskusi vytočit, což se stává často i mě.  A teď k tématu. Po přibližně půlročním zkoumání stranických oponentů z pravice a jejich příznivců a falešných nicků jsem si dovolil sestavit „Deset pravidel chování pravičáka na facebooku“. Aneb radíme novému pravičáku!

  1. Svět je černobílý! Vždycky! Nikdy nepřipusť nic jiného, natož kompromis. Naše pravicové názory jsou vždy správné. V dobách vlády pravice se nikdy nic nepokazilo, všechno bylo průhledné a vše fungovalo na jedničku. (ne tu Topolánkovu)
  2. Za všechno můžou komunisti! Zapomeň na to, že je 23 let po revoluci a už tady 23 let komunisti nevládnou, stejně můžou za úplně všechno co se tady děje. Každý průšvih sval ihned na ně! A když už nevíš kudy kam, tak řekni, že komunisti a socani jsou totéž, to zabere.
  3. Klaus, Topolánek, Bém nikdy v ODS nebyli. Hned to popři, je to totální nesmysl! Naše politika začíná, až když přišel Svoboda a Nečas…… jo a s tím Nečasem ještě počkej, jo?
  4. To, že byl Schwarzenberg v jiných stranách, je bohopustá lež. Všichni přeci víme, že hned od Havla přešel do TOP 09, kterou založil a Mirka Kalousků si vzal jen proto, aby mu ze začátku pomohl. Karel rozhoduje ve straně o všem! Vždycky! Jo a před Mirkem Kalouskem neříkej slova padák, ministerstvo obrany, rozpočtová odpovědnost.
  5. Většina lidí jsou hlupáci! Pozor my jsme samozřejmě géniové, to je jasný, ale zbytek jsou hlupáci. Trvej si na tom! Vždycky, když prohrajeme volby, což se poslední dobou stává, tak za to může většina lidí, protože jsou hloupí. Jen menšina je chytrá, k té patříš ty!
  6. Cyklisti jsou zločinci, kteří nemají práva! Potři je, jak můžeš nejvíc. Nejlepší jsou motorky! Kup si minimálně jednu. Auta jsou taky dobrý! Cyklisti jsou fuj! Udělej maximum proto, abys je zlikvidoval.
  7. Když zatknou opoziční politiky je to vítězství demokracie nad zločinci! Když zatknou „našince“ je to jasný ústavní puč. Když je opoziční politik přes rok ve vazbě, je to důkaz toho, že je vinný. Když je „našinec“ ve vazbě měsíc je to důkaz zlovůle police a žalobců.
  8. Demonstrace svolaná proti pravicové vládě vede „lůza“, „svoloč“, bahno společnosti. Jsou vždy nezákonné, vždy špatné a je tam málo lidí. Odboráři vždycky, ale naprosto vždycky stávkují, jen aby mohli přijet do Prahy. Naopak všechny demonstrace, které pořádáme my, jsou bohatě navštívené, všichni jsou tam dobrovolně a rádi a je to přehlídka intelektuálů.
  9. Zásadně rozdělujme lidi na hodné a zlé podle toho jak se nám to hodí. Můžeme mít hodné komunisty, protože s námi hlasují a zlé komunisty, protože se proti nám vyhraňují. Někdy se stane, že tito zlí i hodní komunisti jsou v zastupitelstvu v jednom společném klubu. Ignoruj to! Je to ok. Ti komunisti co jsou hodní, mají jen „tah na branku“ a jsou v pohodě.
  10. Hodně a často se vyjadřuj o historii. Samozřejmě o té „naší“. Že ji neznáš? Ale to je jedno! Použij obecné floskule ze začátku devadesátých let, tak jak je přinášeli novináři. Že se dost často mýlili, což dnes historikové potvrzují? Ale to je jedno! Historii vždy vykládej tak aby se nám to hodilo. A když nebudeš vědět nic, tak použij bod 2.

A jedna poznámka na závěr. Ne nejsou všichni takový! Naopak i zde platí spousty výjimek. Bohužel ty často nejsou aktivní na facebooku. A že někteří socani a jejich příznivci jsou v některých bodech podobní? Ano i to je pravda. Bohužel.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124