Cestovní ruch v Praze 8, aneb jak se MČ staví k podpoře cestovního ruchu na Praz

Odpověď je jednoduchá. Nijak! A proč? No možná, že pravicovou koalici příliš vyčerpává boj o to, zda je lepší jezdit na kolech třicítkou, nebo zda je lepší jezdit auty či na motorce. Případně zda je lepší mít v nové radnici za 1,5 miliardy hypermarket nebo raději supermarket. Přitom podpora cestovního ruchu je jedním ze základních věcí ku prospěchu obyvatel a pro rozvoj podnikání v konkrétní oblasti. Bohužel je to obtížné a hlavně se u toho musí myslet.

Praha se umístila v první desítce nejoblíbenějších turistických destinací v oblasti měst. Na to, že jsme země bez moře, je to fantastický úspěch. Kam však turisté jezdí? V Praze se samozřejmě pohybují převážně po Praze 1, s lehkým přesahem do nejbližšího okolí. Následně pak turisté odjíždějí do dalších měst v okolí kolem Prahy, případně odcestují mimo území České republiky. Na první pohled tedy vypadá, že tento systém není možné zlomit a dostat je k nám na „osmičku“ je nemožné.

Ale přitom je to tak jednoduché. Je jen potřeba jim nabídnout něco, co je přitáhne. Nejlépe zajímavý příběh, který se změní v turistickou nabídku. Pro Prahu 8 by bylo ideální prodat naši osmičkovou historii, konkrétně druhou světovou válku. Situace, kdy na Praze 8 máme místo Atentátu na Heydricha a zároveň Kobyliskou střelnici a nejsme schopni je představit v důstojné podobě turistům, je tristní. A to ještě je potřeba poděkovat místostarostce Ludkové, že máme alespoň pomník Operaci Anthropoid. Škoda, jen, že zůstalo jen u pomníku.

Kromě tohoto, trochu smutného tématu, můžeme „prodat“ i historii našeho Libeňského zámečku, který navštívila řada panovníků a význačných hostů. Doufejme, že dřív nebo později z tohoto místa zmizíme my politici a bude využíván trochu smysluplněji.

A proč tak sáhodlouze o cestovním ruchu. No, je logické, že pokud turisté na Praze 8 budou obdivovat naši historii, tak zde budou využívat i gastronomické služby, případně využijí i ubytovací kapacity. Je možné také jednat s cestovními kancelářemi, které se specializují na tzv. incoming, nebo-li přivážení turistů do České republiky.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124