Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (10. 2. - 14. 2. 2014)

Praha 8 ustupuje magistrátu, ruší projekt parkovacích zón

Praha 8 zastavila výdej bezplatných parkovacích karet pro své obyvatele. Bezplatné parkování na tyto karty mělo přitom fungovat už od března a zájem o ně byl velký. Městská část s tímto projektem přišla namísto zastaveného projektu magistrátu. Ten nyní ale plán rozšíření parkovacích zón nečekaně obnovil. Zdá se, že Praha 8 vyhodila stovky tisíc korun oknem. Zavedení parkovacích zón na svém území dlouhodobě žádala radnice Prahy 8 magistrát, ten však loni rozhodl, že v nejbližší době systém placeného parkování rozšiřovat nebude. Praha 8 se proto rozhodla zavést vlastní systém. Úředníci Prahy 8 vydali přes 7 tisíc karet, které měly rezidentům umožnit bezplatné parkování. Teď ale jejich výdej definitivně zastavili. Magistrát totiž nečekaně projekt rozšíření parkovacích zón oživil. Týkat se bude nejen Prahy 8, ale i Prahy 5, 6 a 4. Zónám se bude říkat květinkové. Mají být vstřícnější nejen k rezidentům ale i přespolním řidičům. Karty, které Praha 8 vydala pro svoji vlastní zónu, se pro celopražskou zónu použít nedají. Takže veškeré vynaložené peníze byly zbytečné.

Koupaliště Ládví bude v létě otevřeno

Radnice Prahy 8 uzavřela smlouvu na přestavbu koupaliště Ládví. Konečně se podařilo dovést do konce výběrové řízení, při němž nikdo nepodával nesmyslné nabídky, ani se neodvolával. Je proto reálné, že se rekonstrukce stihne na letní měsíce. Při předchozím výběrovém řízení totiž radnice měla na výběr – buď vzít nabídku nejlevnější firmy, a tudíž ze zákona jediné možné, a mít zrekonstruované koupaliště až na podzim, anebo řízení zrušit. Radnice zvolila druhé řešení a vypsala další výběrové řízení, z něhož vzešla vítězná nabídka na téměř 39,5 milionů korun. Revitalizace areálu zahrne například přestavbu bazénů, úpravu areálu s hřištěm na plážový volejbal, vybudování restaurace pro 40 osob s celoročním provozem a vybudování bytu správce.

Problémy jsou se stále stejnými hernami

Někteří majitelé heren mají problémy s dodržováním pravidel. Ukázaly to kontroly, která v průběhu celého ledna prováděla radnice Prahy 8 na svém území. Pravidla nové vyhlášky nesplňovalo více než deset heren a většinou to přitom byly podniky, které už dříve tamní radní navrhovali vyškrtnout. Nejčastěji majitelé hřešili na nepovolenou reklamu a také nedostatečným zatemněním provozovny. Kontrolu heren na svém území prováděla radnice osmé městské části. Hlídalo se především jestli je dodržována vyhláška, která vešla v účinnost na podzim loňského roku. Té přitom nevyhovovalo více než deset heren a nejčastějším přestupkem pak byla nepovolená reklama a nedostatečné zatemnění podniku. Hodně z těch, kteří pravidla porušili, totiž nevyhovovali už dříve a radnice je navrhovala vyškrtnout. V současnosti tak podle něj uvažuje radnice nad efektivním postupem proti takovým majitelům. Současná legislativa jim ale do karet příliš nenahrává. I tak budou o problémových hernách informovat magistrát a také Ministerstvo financí.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124