Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (24. 2. - 28. 2. 2014)

Do léta se opraví kaple Libeňského zámku

Radnice Prahy 8 zrekonstruuje zámeckou kapli Neposkvrněného početí Panny Marie a sakristie v Libeňském zámku. Restaurátorka zde již ve spolupráci s Národním památkovým ústavem opravuje poškozené historické malby a omítky. Práce vyjdou na skoro dva miliony korun a hotovy mají být v létě. Svatební obřady v objektu se budou během restaurátorských prací konat od června v omezeném počtu. Restaurátorskými pracemi prozatím neprojdou dřevěné sochy andělů, které kvůli špatnému stavu nemohou být zavěšeny zpět na stěnu nad oltář. Provizorně budou umístěny vedle oltáře a radnice je nechá zrekonstruovat později.

Praha 8 chce do své péče další pozemky

Radnice Prahy 8 požádá Magistrát HMP o svěření dalších pozemků. Tentokrát se jedná o 3 ha pozemek se zastaralým sportovištěm v Bohnicích, který leží přímo u areálu TJ Slovan Bohnice. Chce zde obnovit hřiště. Druhý pozemek, o nějž městská část požádá, je pozemek v Karlíně. Jedná se o plochu, která leží mezi Sokolovskou a sjezdem z magistrály do ulice Ke Štvanici. Údržbu zeleně chce převzít pod sebe. Záměr převodu pozemků schválilo i Zastupitelstvo MČ Praha 8 na svém posledním jednání.

Na Praze 8 budou občané hlasovat o herních „bednách“!

Vedení radnice Prahy 8 se rozhodlo uspořádat referendum o hazardu v městské části. Mělo by se konat 12. dubna a vyjde podle odhadu na 1,5 milionu korun. Rozhodli o tom zastupitelé. Postup vedení městské části kritizovali opoziční zastupitelé. Návrh usnesení kritizovali opoziční zastupitelé. Shodli se sice s vedením radnice na nutnosti problém řešit, avšak nelíbil se jim například termín. Podle nich je doba před referendem příliš krátká na to, aby radnice obyvatele s ním seznámila. Zároveň navrhovali, zda by nebylo ekonomičtější, aby jej Praha 8 uspořádala v termínu voleb do Evropského parlamentu. Podle starosty by však spojením s jakýmikoliv volbami radnice neušetřila. Další kritika na zastupitelstvu se týkala ceny referenda. Podle některých kritických názorů by městská část ušetřila, kdyby vydala stanovisko k vyhlášce hlavního města a zakázala hazard jejím prostřednictvím. Následně se objevil návrh, aby zastupitelé radu zavázali, že při příští novelizaci magistrátní vyhlášky prosadila nulovou toleranci. Tanto návrh ale přijat nebyl

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124