Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (31. 3. - 04. 4. 2014)

Praha 8 vytvoří azylový dům a centrum pro bezdomovce

Radnice Prahy 8 dostane od magistrátu osm milionů korun na zřízení azylového domu a nízkoprahového denního centra pro lidi bez domova. Městská část za peníze upraví bytový dům v Prosecké ulici, kde vzniknou malometrážní byty a kde se lidem ohroženým bezdomovectvím dostane pomoci. Přidělení peněz schválili pražští radní. Projekt ještě musí schválit pražští zastupitelé. Provozovatelem domu bude Arcidiecézní Charita Praha. V domě bude 17 bytů o velikosti 1+1, které budou mít své sociální zařízení a kuchyňku. Vznikne tu rovněž jedna kancelář se zázemím. Dům po opravě bude zhruba pro 37 klientů. V prvním podzemním podlaží pak budou kotelna, prádelna a sušárna, sklad použitého prádla a další sklady úklidových prostředků. V nízkoprahovém denním centru budou pracovat dva zaměstnanci, kteří budou mít recepci v prvním nadzemním podlaží. Denní centrum bude lidem bez domova poskytovat možnost základní hygieny, stravu, převlečení a základní ošetření. Vybudovány tu budou sprchy, toaleta, šatna, ošetřovna a jídelna s výdejnou jídla. V centru bude možno ošetřit 20 až 30 klientů denně. Stavební úpravy v domě by měly být podle předpokladu dokončeny na podzim, plný provoz pak má začít od 1. ledna příštího roku.

Radnice chce koupit koupaliště Stírka

Radnice Prahy 8 odkoupí od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových areál koupaliště Stírka – respektive uhradí kupní cenu areálu, který do vlastnictví získá hlavní město Praha, jež je následně svěří do péče městské části. Za realizaci této akce Praha 8 zaplatí 20 milionů korun. Praha 8 se zalekla soukromého investora, který by v případě koupě areálu vytvořil tlak na zrušení koupaliště a pozemek využil například pro výstavbu. Proto se radnice rozhodla o koupi areálu usilovat. Cílem samozřejmě bylo zachování bazénu pro občany. Proč radnice na občany nemyslela v jiných případech? Že by to bylo způsobeno bížícími se volbami?

Atomové hodiny v Praze

Stejně jako jiné vyspělé země, i Česká republika měří oficiální čas podle atomových hodin. Ten nejpřesnější čas v naší zemi je k nalezení v Ústavu fotoniky a elektroniky Akademie věd ČR v Kobylisích. Měří ho césiové hodiny Hewlett-Packard 5071A, které používá k synchronizaci času mj. i americké Ministerstvo obrany. Česká laboratoř s časoměrem spolupracuje s Mezinárodním úřadem pro váhy a míry a podílí se na přesném propočítávání světového času. Jejich přístroj využívají výzkumné laboratoře i meteorologové pro předpovědi počasí.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124