Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (14. 4. - 18. 4. 2014)

Referendum na Praze 8 je neplatné kvůli malé účasti voličů

Občané Prahy 8 se v referendu pro nulovou toleranci hazardu, přišlo ale pouze 14 % voličů a kvůli nízké účasti tak hlasování není platné. Herny ze svého území už vykázala Praha 2, 6 a 12 a několik menších městských částí. V proběhlém referendu v Praze 8 se občané drtivě vyslovili proti hazardu (95,74 % zaškrtlo ANO nulové toleranci). Nezúčastnil se však dostatek oprávněných voličů (13,81 %), aby výsledek referenda byl pro radnici závazný. Je možné, že nízkou účast způsobila radnice špatnou volbou termínu. Ze zákona požadovaná podmínka minimální účasti 35 % nebyla totiž splněna.

Radnice Prahy 8 chce snižovat počet heren, nulovou toleranci odmítá. Nazývá ji populismem

Radnice osmé městské části chce pokračovat v současné strategii razantního snižování počtu heren. Nepřikloní se tak k většinovému názoru účastníků referenda na nulovou toleranci, neboť pro tento krok nevnímá dostatečnou podporu obyvatel. Nulovou toleranci například zavedla Praha 2, 6, 12, Libuš a mnoho dalších menších městských částí. Dle vyjádření vedení naší městské části se proti hernám po masivní propagaci referenda vyslovilo pouze třináct procent obyvatel. Masivní propagaci si tedy zcela jistě dovedu představit jinak. Podle hloupých názorů radnice většinu lidí tento problém pravděpodobně nepálí či ho nechtějí aktivně řešit. Radnice se proto rozhodla nejít jednodušší, populistickou cestou. Občané dle radnice prostřednictvím referenda jí dali mandát k tomu, aby pokračovala v politice postupného a radikálního snižování počtu heren. Jinými slovy, aby zkrátka nedělala nic. Snad občané ale toto hloupé a sebestředné chování radnice vidí a náležitě ho odmění v nadcházejících volbách

Praha 8 vyhlásí tendr na stavbu azylového domu pro bezdomovce

Radnice Prahy 8 vyhlásí výběrové řízení na stavbu azylového domu pro lidi bez domova. Vybraná firma by měla zrekonstruovat dům v Prosecké ulici, který patří radnici. Vzniknou tu azylové byty, denní centrum, ošetřovna nebo prádelna. Magistrát již schválil příspěvek na stavbu ve výši osm milionů korun. Radnice si je vědoma nezbytnosti pomoci a podpory osobám ohroženým sociálním vyloučením a bezdomovectvím v návratu do společnosti. Zařízení, která nabízí tento typ sociálních služeb, je v hlavním městě nedostatek. V domě bude 17 bytů 1+1, které budou mít sociální zařízení a kuchyňku. Bude tu i jedna kancelář se zázemím. Dům po opravě bude zhruba pro 37 klientů. V podzemí pak bude kotelna, prádelna a sušárna, sklad použitého prádla a další sklady úklidových prostředků. V nízkoprahovém denním centru budou pracovat dva zaměstnanci, kteří budou mít recepci v prvním nadzemním podlaží. Denní centrum bude lidem bez domova poskytovat možnost základní hygieny, stravu, převlečení a základní ošetření. Vybudovány tu budou sprchy, toaleta, šatna, ošetřovna a jídelna s výdejnou jídla. V centru bude možno ošetřit 20 až 30 klientů denně. Provozovat jej bude zřejmě Arcidiecézní Charita Praha. Náklady na vybudování azylového budou zhruba 18 milionů, přesná cena vzejde s výběrového řízení. Magistrát dá radnici osm milionů, příspěvek již schválili pražští radní, nyní jej musí ještě schválit pražští zastupitelé.

Na osmičce vzniknou nová fitness hřiště pro dospělé

Radnice Prahy 8 rozšíří na území „osmičky“ venkovní fitness hřiště pro dospělé. Do konce června přibudou nové venkovní posilovací stroje na sídlišti Ďáblice, mezi ulicemi Taussigova a Střekovská (vedle antukového hřiště a asfaltového sportoviště) a na sídlišti Čimice, při ulici Ouholická (v místě bývalého škvárového hřiště). Radnice tím chce přispět k rozvoji a možnostem pohybových aktivit dospělých obyvatel. Navíc plánuje, na základě ohlasu a poptávky občanů, zbudovat v průběhu roku ještě tři další fitness hřiště – jedno v Ďáblicích v ulici Kubíkova a dvě v Karlíně, na Invalidovně a v Kaizlových sadech. V současnosti jsou na území Prahy 8 čtyři veřejně přístupná sportoviště s fitness prvky. Kromě toho radnice v loňském roce zbudovala fitness park pro seniory, který je k dispozici klientům Centra aktivizačních programů.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124