Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (28. 4. - 2. 5. 2014)

Radnice Prahy 8 se připojí k celoměstským zónám placeného stání

Radnice Prahy 8 se připojí k celoměstským zónám placeného stání. Platit mají v Karlíně, Kobylisích a v Libni. Na většině území bude smíšení zóna, ve které budou moci parkovat jak rezidenti, tak přes den ve vybraných hodinách ostatní řidiči. První pruhy a příslušné značky se objeví v Karlíně už letos na podzim. Karlín, respektive jeho část, by měla býti instalována již na podzim, do dneška se uvádělo září. Od roku 2015 by měla být instalována zóna v místech jako je zbytek Karlína, Invalidovna, Libeň Dolní i Horní a následně i Kobylisy.

Třicítkou by měli jezdit řidiči v Karlíně i v Sokolovské u­lici

Radnice Prahy 8 uvažuje o tom, že zónu třicítky rozšíří i o tuto ulici. Jí často projíždí tramvaje, chodí v ní mnoho lidí, a auta by tam proto měla zpomalit. Rychlostní omezení má začít platit nejpozději od začátku roku 2015. Sokolovská se ukazuje, že opravdu přestala fungovat jako páteřní komunikace. Charakter té ulice momentálně spíš funguje jako bulvár, jako obchodní zóna. Radnice je toho názoru, že by se tam třicítka mohla instalovat také. Rozšíření by nejraději provedla současně s instalací parkovacích zón.

Radní Prahy 8 převedou kamerový systém do správy hlavního města

Radní osmé městské části se rozhodli převést kamerový systém do správy Hlavního města Prahy. Víc než 40 kamerových stanovišť buduje Praha 8 od roku 2010. Kamery se zaměřují na problematické oblasti, na které upozorňují hlavně obyvatelé z okolí Palmovky, Karlínského náměstí a Kaizlových sadů. Převodem městská část ušetří miliony korun ročně. Poměrně značnou částku každoročně představuje jednak údržba tohoto kamerového systému a jednak takzvaná konektivita, to jest propojení těch jednotlivých kamerových stanovišť. Toto propojení bude v případě převedení do majetku hlavní města, hradit právě hlavní město a už ne městská část Praha 8. To znamená, že pro nás to bude znamenat úsporu finančních prostředků v řádu kolem 15 až 20 milionů korun.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124