Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (12. 5. - 16. 5. 2014)

Pěší cesty jako nové

Radnice Prahy 8 připravuje opravy pěších cest při ulici Hnězdenská a Glowackého. Opravy zahrnou zhruba dva tisíce metry čtverečních a provedeny by měly být do konce letošních prázdnin.

Opraví průčelí Libeňského zámku

Průčelí Libeňského zámku, ve kterém sídlí radnice Prahy 8, čeká rekonstrukce. Ale pouze v místech, která jsou ve špatném stavu. Restaurátoři opraví i znak Starého Města pražského a sgrafita. Rekonstrukce celého průčelí by vyžadovala velký zásah a vysoké finanční náklady. Radnice pak upozorňuje svatebčany, že lešení na fasádě naruší pohled na budovu. Práce však není možné naplánovat na zimní období, protože se jedná o specifickou opravu historických omítek. Oprava by měla být hotová do konce roku.

Výstavba na Rohanském ostrově v Praze

Developerská firma chce na konci příštího roku zahájit výstavbu na Rohanském ostrově v Praze. Letos na podzim by měla získat územní rozhodnutí. Začnou tak jednání o koupi pozemků od hlavního města Prahy za 1 miliardu 680 milionů korun. Na pomezí Karlína a Libně podle plánů developera do 15 let vznikne nová městská čtvrť za 12 až 15 miliard korun. Rohanský ostrov stejně jako celý Karlín poničila v srpnu 2002 katastrofální povodeň, území je dodnes zanedbané. V místě mají vzniknout obytné domy, obchody, kanceláře, nábřeží a park, počítá se i protipovodňovou ochranou.

Praha 8 postaví v Libni nový dům sociálních služeb pro seniory

Radnice Prahy 8 začala s výstavbou domu sociálních služeb. Ten bude stát v ulici S. K. Neumanna v Libni a jeho výstavba by měla trvat 20 měsíců. Stavba vyjde na zhruba 108 milionů korun. Dům bude poskytovat krátkodobé pobyty 21 lidem, kteří potřebují celodenní péči. Zároveň poskytne službu dlouhodobých pobytů pro 30 osob s diagnózou demence. Celková kapacita je 51 lůžek. V současnosti na stavbě probíhají povrchové úpravy a terénní práce. Ty se týkají i sousedního parku, kterým povede bezbariérový přístup k objektu, což byla zákonná podmínka pro udělení stavebního povolení. Zároveň při stavbě radnice plánuje zrekonstruovat sousední park, ve kterém budou vysazeny nové stromy.

Praha 8 nechce terminál na Ládví

Proti výstavbě centrální konečné zastávky středočeských autobusů na Ládví, která by tam měla vyrůst letos v létě, bojuje radnice Prahy 8. Městská část se obává dramatického nárůstu tranzitní dopravy a dalšího zvýšení hladiny hluku a prašnosti. Nezanedbatelná je i bezpečnost chodců na přechodech u stanice metra Ládví. Ropid, který organizuje pražskou integrovanou dopravu, chce sjednotit autobusové spoje z Mělníka a Neratovic, jež nyní zastavují až ve stanici Nádraží Holešovice, s linkami, které už na Ládví končí. Dle Ropidu ale daleko větší prašnost a hluk přináší individuální doprava. Pokud bude podle něj špatná nabídka autobusů, aut bude přibývat. Plánovaná změna by Praze 8 nakonec mohla ulevit. O konečné rozhodnutí o řešení situace učiní magistrát v červnu.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124