Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (26. 5. - 30. 5. 2014)

Minimální zájem o volby

Nudící se volební komise, prázdné chodby, minimální zájem o volby. To je stále se opakující obrázek z českých volebních místností. Stejně jako na většině míst v Česku i v Karlině v bývalé reprezentativní škole Rakouska – Uherska byla volební účast velmi nízká, k urnám přišlo jen cca. 17 % voličů. Nezájem tu byl vidět na první pohled. Chodby totiž téměř zely prázdnotou a tomu, že by si voliči nechali hlasování na poslední chvíli, komise příliš nevěřila. Podle jejich zkušeností chodí největší procento lidí v první den voleb.

Výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heidricha

V květnovém víkendu si mohli nejen obyvatelé osmé městské části připomenout výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heidricha. Všechny akce byly upomínkou parašutistům v tak zvané Kobyliské zatáčce, kde k útoku došlo. V sobotu tam mohli lidé vidět rekonstrukci toho, jak útok proběhl. V 9 hodin sem přijela dobová technika, v deset hodin nastoupila čestná stráž a v 10:35 začala komentovaná rekonstrukce atentátu na zastupujícího říšského protektora s tím, že kolona se potom postupně přesune do Thomayerových sadů, kde dobrovolnická rota „Nazdar“ připravila komentované ukázky výcviku parašutistů.

Pražský magistrát připravuje změny v parkovacích zónách

Pražský magistrát připravuje změny v parkovacích zónách. Nový systém, ve kterém bude méně modrých pruhů, začne v části Prahy 5, 6 nebo 8 platit už na podzim. Do celé metropole se rozšíří v průběhu roku 2015. Vedení města nyní vypíše soutěž na dodavatele informačního systému a na správce zón placeného stání. Objem zakázek tohoto informačního systému je asi 45 milionů korun.

Rozhodnuto: mezi městské části bude rozděleno 80 milionů z loterií

Pražské zastupitelstvo potvrdilo návrh rady, že mezi městské části rozdělí zhruba 80 milionů korun, které byly vybrány na odvodech z loterie. Peníze vybralo město ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Celkem získalo přibližně 160 milionů korun, polovinu jich rozdělilo jednotlivým radnicím. Nejvyšší částku dostane Praha 8, a to 8,6 milionu korun. Radnice Prahy 4 obdrží 8,6 milionu a první městská část 8,1 milionu korun. Peníze dostanou rovněž městské části na okraji metropole, například Kolovraty, Nebušice nebo Vinoř. Na 12 z 57 městských částí se naopak nedostane, nejsou tam evidovány žádné hrací automaty.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124