Rozhovor s Romanem Petrusem, kandidátem na starostu Prahy 8

Začněme trochu netradičně. Proč vlastně ČSSD?

Roman Petrus

Do sociální demokracie jsem vstupoval v osmnácti letech, ale rozhodnut jsem byl již dříve. Levicová politika je mi bližší svou představou o tom, že člověk není jen osamocený tvor, který se snaží za každou cenu přežít. Naopak jde o společenskou osobu, kterou společnost formuje, ale která může stejnou společnost i formovat. A jediná strana, která tuto politiku v České republice vyznává, je ČSSD.

Pokud jste v ČSSD od 18 let, tak jste s ní prožil velký kus života…

Ano, je to víc jak půlka života. A za tu dobu byla ČSSD na vrcholech, ale i v těžkých propadech. Přestože to není vždy lehké, tato strana stojí za to. Možná i proto, že na rozdíl od některých jiných stran můžeme jít v Praze 8 tak trochu vlastní cestou.

Kandidujete na radnici Prahy 8 na starostu, jaké máte zkušenosti?

V komunální politice rozhodně nejsem nováčkem. V zastupitelstvu Prahy 8 jsem dvanáct let. Za tu dobu jsem byl členem rady, opozičním předsedou kontrolního výboru i čistě opozičním zastupitelem, se kterým se „nemluví“. Prostě jsem si vyzkoušel prakticky všechny polohy, které je možné na radnici prožít…

Až na toho starostu…

Ono asi nejde vždy jen o toho starostu jako o to, aby ta radnice nějak slušně fungovala. Z toho, jak radnice funguje poslední dvě volební období, nejsme nijak zvlášť nadšení. A podle reakcí obyvatel Prahy 8, se kterými pravidelně komunikuji já i další členové ČSSD, se situace spíše horší. Ale abych ještě dopověděl tu předchozí otázku, tak jsem také působil čtyři roky na Magistrátu hl. m. Prahy.

A na magistrát již nekandidujete? Už ne. Zajímá mě Praha 8, kde jsem doma a kde mám jasné povědomí, co chci dělat a kam chci, aby se naše osmička ubírala.

Kde se můžeme dozvědět, kam by se mohla Praha 8 ubírat? Na webových stránkách www.cssdpraha8.cz, na facebooku cssdpraha8.cz, v našem sekretariátu v Zenklově ulici 27, při našich předvolebních akcích v kavárně na Ládví a na speciálním volebním čísle 702 333 777.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124