Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (25. 8. - 29. 8. 2014)

Prahu 8 pohlídá víc kamer

V ulicích Prahy 8 přibydou kamery, které budou monitorovat veřejná místa. Na nových stanovištích se objeví do konce roku. Jde o 25 otočných stanovišť a 33 pevných kamer. Kamery se zaměří na problematická místa, na která často upozorňují sami občané. Technika bude nově sledovat lokalitu Štětínská – Bydhošťská, Zelenohorská, Katovická a Lindavská v Bohnicích. Nikdy nebude k dispozici tolik policistů a strážníků, kteří by kamerový systém nahradili, a zvlášť ne v nočních hodinách. První kamerový systém nechala radnice Prahy 8 nainstalovat v roce 2008 v MŠ Kotlaska.

Tisíce bytů v Praze 8 prošlo privatizací

Praha 8 v minulých letech prošla několika vlnami privatizace, které se týkaly tisíců bytů. Jednalo se o prodej celých domů, které přecházely do majetku bytových družstev. O privatizaci byl mezi občany dlouhodobý zájem, a tak s prodejem domů nebyly téměř žádné problémy. Městská část během uplynulých let zprivatizovala 8 tisíc bytů v Libni, Bohnicích, Troji, Kobylisích nebo v Karlíně. Právě tady byly do privatizace zařazeny i byty, které prošly rekonstrukcí po povodni v roce 2002. S prodejem domů neměla městská část problém, místní občané projevovali o byty zájem dlouhodobě. Během privatizace se myslelo i na případy, kdy stávající nájemce neměl o koupi zájem. Městská část si však formou věcného břemene ponechala právo pronajímat nebytové prostory v Karlíně a Libni. Ceny bytů v Bohnicích se pohybovaly okolo 10 až 12 tisíc korun za metr čtvereční. V Karlíně a Libni se cena mohla vyšplhat až na dvojnásobek. Peníze, které městská část díky privatizaci získala, by měly přispět pro další rozvoj Prahy 8. Investice by měly přijít například do její infrastruktury.

Květnatá louka

V Kobylisích při Základní škole Žernosecká byla založena květnatá louka. Informuje o tom radnice Prahy 8 s tím, že se bude postupně rozrůstat. Zakládaná louka se skládá z třiatřiceti druhů květin a bylin a dvanácti druhů trav. Například je zde k vidění řapík lékařský či koukol polní. Když se bude o louku řádně pečovat, vytvoří v sídlištní zeleni pevný a stabilní estetický a biologický prvek.

Je libo si dobře zacvičit? V Ďáblicích a Čimicích vznikly nové fitness zóny

Radnice Prahy 8 rozšířila možnosti cvičení pod širým nebem – během školních prázdnin vznikla v této městské části dvě nová místa se zabudovanými venkovními fitness prvky. První v ulici Taussigova na sídlišti Ďáblice a druhé v ulici Ouholická na sídlišti Čimice. V ulici Tausssigova je umístěno pět prvků, které rozšířily stávající „areál“ se dvěma sportovními plochami – antukovým hřištěm a multifunkční arénou s živičným hřištěm. Také v ulici Ouholická se při realizaci fitness zóny se sedmi prvkyvybralo místo vedle sportovní arény. Navíc jevtěsné blízkosti dětské hřiště, což jistě uvítají rodiče malých dětí. Během realizací se pamatovalo i na dobrou dostupnost. V Taussigově je proto možné používat novou propojovací pěší cestu, namísto původní vyšlapané pěšiny, a v Ouholické vznikla úplně nová cesta. Fitness zóny jsou určeny především pro dospělé občany.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124