Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (18. 8. - 22. 8. 2014)

Libeňský most má být konečně opraven. Poprvé od roku 1928

======== Šestaosmdesát let prověřoval čas na Libeňském mostě kvalitu práce někdejších stavbařů. Od roku 1928 se této dopravní komunikace ruka dělníka ani nedotkla, objekt už silně chátrá, ale brzy tomu má být konec. Rekonstrukce či výstavba nového Libeňského mostu bude znamenat významné zkvalitnění MHD, a to především proto, že přinese zvýšení rychlosti projíždějících tramvají a nový tramvajový svršek bude znamenat vyšší komfort cestování. Magistrát totiž v minulých dnech schválil materiál, kterým se navrhuje odsouhlasit odůvodnění významné veřejné zakázky s názvem Rekonstrukce souboru mostních objektu a komunikací ul. Libeňský most v Praze 7 a 8. Konečné rozhodnutí, aby Technická správa komunikací (TSK) mohla tuto nadlimitní zakázku vypsat, přísluší zastupitelům. Jedná se o rekonstrukci všech mostních objektů, přilehlých komunikací a nutných přeložek inženýrských sítí v ulici Libeňský most od ulice Jankovcova v Praze 7 ke křižovatce Palmovka Praha 8 a na základě požadavku dopravního podniku bude součástí kompletní výměna trakčního vedení a kolejového svršku. Na některých místech opěrných zdí dávno zvětral beton, obnažil tak rezavějící mostní konstrukci.

Negrelliho viadukt se bude opravovat

Druhý nejstarší most v Praze čeká po 164 letech provozu důkladná rekonstrukce. Informovala o tom radnice Prahy 8. Podle radnice dojde ke kompletnímu očištění a vyspravení mostu, kolejový provoz bude navíc díky novému modernímu kolejovému svršku podstatně tišší. Opravy viaduktu by měly začít ke konci roku 2014 a skončit po dvou letech. Praha 8 má i představu možného většího využití mostních prostor v budoucnu, kdy by v obloucích mostu mohly vzniknout např. kavárničky nebo galerie.

První lesní mateřská školka v Praze 8

Nedostatek míst ve školkách je jeden z hlavních problémů, které řeší rodiny v metropoli. Tento neuspokojivý stav pomáhají řešit alternativní školky. Nový zákon ale jejich činnost znatelně omezuje a hrozí tak, že většina zanikne. Mezi zajímavé alternativy mateřský školek, které se těší stále větší oblibě, patří i ty lesní. Jen v samotné Praze jich je přes dvacet. S novým zákonem, který ukládá velmi přísná pravidla, ale hrozí, že spíše zaniknou. Vedení Prahy 8 věří, že se podaří prosadit v zákoně výjimku a alternativní mateřské školky tak nezaniknou. Proto vznikne lesní školka v ulici Lipčická, kterou městská část zatím postrádá. Tato nová lesní školka nabídne 30 volných míst. Pro zájemce se otevře už v lednu příštího roku.

Vlaky po opraveném Negrelliho viaduktu už tolik rámusit nebudou, slibuje radnice Prahy 8

Negrelliho viadukt stojí 164 let, na konci tohoto roku se má opravovat, rekonstrukce by měla skončit po dvou letech. Informuje o tom radnice Prahy 8. Ta má i představu možného většího využití mostních prostor v budoucnu, kdy by v obloucích mostu mohly vzniknout např. kavárničky nebo galerie. Co se samotných oprav týče, podle radnice dojde ke kompletnímu očištění a vyspravení mostu, kolejový provoz bude navíc díky novému modernímu kolejovému svršku podstatně tišší.Oprava Negrelliho viaduktu bude druhá v jeho historii, která se dotkne mostu v celé jeho 1 110 metrové dél­ce.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124