Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (11. 8. - 15. 8. 2014)

Praha žaluje Divadlo pod Palmovkou

Praha podá podnět k prošetření hospodaření Divadla pod Palmovkou. Podle výsledku auditu z konce loňského roku byl zkreslován hospodářský výsledek, a tím byl porušen zákon o účetnictví. Magistrátní odbor kontrolních činností proto vypracoval návrh trestního oznámení. Znění schválili radní a město jej pošle na Obvodní státní zastupitelství v Praze 8. Kontrolou bylo zjištěno, že tím, že v účetních knihách, zápisech a jiných dokladech byly uvedeny nepravdivé a hrubě zkreslené údaje, došlo ke zkreslení hospodářských výsledků organizace v letech 2011–2013. Například v roce 2011 byl hospodářský výsledek zvýšen o zhruba 1,5 milionu. V témže roce je v účetnictví vykázána ztráta asi 235 000 korun, podle kontrolorů měla být asi 1,8 milionu.

Radnice kritizuje pražskou mešitu

Vedení radnice v Praze 8 se nelíbí, že muslimská komunita provozuje v Libni mešitu, přestože oficiálně je ve zmíněné budově pouze jazyková škola. Kuvajtský investor navíc nedoplatil cenu za pozemek, který mu městská část prodala a radní chtějí smlouvu zrušit. Na několika místech libeňského dvora je složený stavební materiál, ale asi dvě desítky párů bot před budovou s velkými vraty dávají tušit, že uvnitř se nejspíš příliš těžce pracovat nebude. Jen pár desítek metrů od budovy městského úřadu probíhá páteční modlitba asi dvou tuctu muslimských mužů, zahalené ženy se modlí v místnosti ve vedlejším domě. Vedení radnice v Praze 8 tvrdí, že o existenci mešity v bývalé hospodářské budově v ulici Na Košince, nacházející se dokonce v těsném sousedství stavebního úřadu, nemělo tušení. Areál totiž provozuje společnost Alfirdaus (v překladu „nejvyšší nebe“), která se prezentuje jako jazyková škola. Dvě sousedící budovy před lety od soukromníka koupila firma s kuvajtskými investory Manbel Alkear. Městská část Prahy 8 společnosti navíc před dvěma lety prodala pozemek, na němž se areál nachází. S největší pravděpodobností radnice odstoupí od smlouvy o prodeji pozemku, protože firma dosud nesplatila plnou cenu a neplatí nájem.

Na Praze 8 blikající přechody upozorní na přijíždějící tramvaj

Radnice nechá vybudovat na vozovce světla, která chodce upozorní na přijíždějící tramvaj. Ta budou na křižovatkách Prvního pluku a Sokolovské, Sokolovské a Thámovy a Zenklovy a Na Korábě. Radnice si od jejich instalace slibuje zvýšení bezpečnosti. Přechody vyjdou radnici na 3,5 milionu. Světla budou zabudována v přechodech a rozblikají se, jakmile se bude blížit tramvaj. Světla spustí projíždějící tramvaj. Každý chodec si tak všimne, pokud se mu pod nohama rozbliká přechod, respektive vozovka. V Praze denně vyjíždí na tři sta tramvajových souprav, přičemž ročně se stane zhruba 60 až 70 nehod chodců s tramvajemi.

Praha 8 staví street workout park

Praha 8 zahajuje stavbu prvního street workout parku na svém území, který vznikne namísto původního sídlištního sportoviště Hlivická na sídlišti Bohnice. V těchto dnech se zde rozjíždějí demoliční práce, které budou ukončeny do konce srpna. Hřiště se neruší, naopak. Jedná se o první etapu rekonstrukce sportoviště, na jehož místě radnice vybuduje venkovní posilovnu. Její součástí budou prvky, které umožní cvičení vlastní vahou – toto dosud naše osmičkové fitness parky nenabízí. Vychází tím vstříc sportovcům, jimž současné prvky umístěné ve fitness parcích nevyhovují z hlediska silové náročnosti. Stávající povrch herní plochy o rozměru 37×15 metrů je popraskaný a nevyhovující. V rámci demolice se původní povrchy a obrubníky vybourají, stejně tak stávající zídky a schodiště, zároveň dojde k úpravě cca 60 m3 terénu. Až po dokončení demolice se objednají a osadí prvky street workout parku. Volby se zkrátka blíží. 

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124