Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (04. 8. - 08. 8. 2014)

Znalecké posudky v kauze Opencard jsou pro Hudečka a Svobodu zdrcující

Hlavní zbraní státní zástupkyně Dagmar Máchové v kauze Opencard, v níž má stanout před soudem patnáct lidí, včetně nynějšího primátora Prahy Tomáše Hudečka (TOP 09) a jeho předchůdce Bohuslava Svobody (ODS), budou znalecké posudky. A ty jsou zdrcující. Jednoznačně totiž konstatují předraženost zakázky hlavního města z roku 2012 přidělené firmě Haguess i to, že minimálně na část požadovaných služeb bylo možné vyhlásit otevřené výběrové řízení namísto tzv. jednacího řízení bez uveřejnění. V případu jde o zakázku na poskytování základní a rozšířené podpory programového vybavení servisního kartového centra. Město nevypsalo otevřený tendr, ale oslovilo pouze firmu Haguess (nyní eMoneyServices), vlastníka autorských práv k opencard. Z dostupných podkladů vyplývá, že i když hodnotící komise měla zcela odlišnou představu o výsledné ceně zakázky, cenové vyjednávání skončilo absolutním úspěchem spol. Haguess. Nynější či bývalí radní Hudeček, Helena Chudomelová, Lukáš Manhart, Václav Novotný, Pavel Richter, Eva Vorlíčková (všichni TOP 09), Svoboda, Ivan Kabický, Radek Lohynský, Josef Nosek (všichni ODS) a nyní již bývalý šéf odboru informatiky Jan Teska čelí obvinění z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže a z porušení povinnosti při správě cizího majetku. Za to jim v případě pravomocného odsouzení hrozí až osmileté tresty vězení.

Libeňský most by se měl dočkat opravy

Libeňský most by se měl dočkat opravy. Schválila to Rada hlavního města. Most už dlouho čeká na generální rekonstrukci, navíc ho v roce 2002 výrazně poškodila povodeň. Součástí oprav bude i stavba speciálního mostu, který bude součástí protipovodňových opatření. Jedná se o rekonstrukci všech mostních objektů, přilehlých komunikací a nutných přeložek inženýrských sítí v ulici Libeňský most, od ulice Jankovcova v Praze ke křižovatce palmovka na Praze 8 a na základě požadavku Dopravního podniku hlavního města Prahy bude součástí kompletní výměna traťového vedení a kolejového svršku pro tramvajovou trať v ulici Libeňský most a okolí.

Hudečkovo parkovací fiasko

Příprava nových parkovacích zón v Praze pod vedením primátora Hudečka připomíná ze všeho nejvíce nějakou tragikomickou frašku. Je to smutné o to více, když si uvědomíme, že parkování je pro většinu Pražanů a návštěvníků Prahy jedním z nejpalčivějších problémů současného života v hlavním městě. Své o tom vědí nejen obyvatelé širšího centra nebo panelových sídlišť, ale téměř každý, kdo si někam někdy potřeboval zajet – k lékaři, na návštěvu, za nákupem a podobně -a měl to štěstí, že při tom narazil na neproniknutelnou bariéru v podobě modrých zón, které už dnes nutně potřebují zásadní revizi. Je ale jisté, že od Hudečkových lidí takové zázraky, jako je vyřešení nějakého problému, čekat nemůžeme. Naposledy se jeho podřízení vyznamenali minulý týden, kdy fakticky ztroskotala příprava nové koncepce zón placeného stání. Ta měla odstartovat v září pilotním (v podstatě testovacím) provozem ve třech městských částech, z nichž zůstala v pilotním projektu jediná -Praha 6. Praha 8 byla z pilotu vyřazena poté, co se ohradila proti nelogickému rozdělení Karlína na poloviny, z nichž jedna měla být regulována a druhá nikoliv. Praha 5 vystoupila z pilotu sama, protože magistrát ji o ničem neinformoval. A je jisté, že v září se rozhodně nic nestihne ani v Praze 6, protože ještě ani nevydává parkovací karty ani neosazuje značky, což nejsou úpravy na týden. Celková koncepce, kterou současná rada plánovala zavést, příliš dobrá nebyla, k žádnému komplexnímu řešení se rada primátora Hudečka za ten rok a půl, co na to měla, nedostala. Avšak nabízela alespoň naději na rozšíření stávajících modrých zón (s kosmetickými vylepšeními), což by v dnešní zoufalosti s parkováním jednotlivé městské části Prahy zřejmě přesto rády využily. Jak ovšem již dnes víme, přinejmenším pro toto volební období skončil pokus o zlepšení situace s parkováním v hlavním městě nezdarem.

Praha 8 zakoupí školám a školkám interaktivní tabule

Praha 8 zakoupí školám a školkám ve své městské části interaktivní tabule. Ve třídách jich tak přibude 26 včetně diaprojektorů a výukových softwarů. K dispozici bude od začátku nového školního roku. Tabule zakoupí městská část na základě požadavků 15ti základních škol a jedné mateřské školy. Interaktivní tabule nejsou ve školách novinkou, používají je školy od přelomu roku 2013/14, kde jich radnice do 15ti základních škol zakoupila téměř pět desítek.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124