Co se děje, dělo a bude dít na Praze 8 (28. 7. - 01. 8. 2014)

Parkovací zóny

Už koncem září se v Praze rozšíří parkovací zóny. Původně pro ně Magistrát vytipoval tři nové městské části, Prahu 5, 6 a 8. Teď je ale všechno jinak. Prahu 8 z pilotního projektu vyškrtl kvůli sporu o parkovací hranici. Tu magistrátní úředníci navrhli uprostřed Karlína. Od Thámovy ulice do centra by řidiči platili, směrem k Invalidovně parkovali zadarmo, což by podle starousedlíků představovalo kolaps dopravy. Obyvatelé Karlína spolu s radnicí osmičky okamžitě vyzvali magistrát, aby mapu ulic se zónami překreslil. Ten ale zareagoval po svém, Praze 8 dal v pilotním projektu stopku. Lze se domnívat, že rozšíření zón totiž může zastavit vítěz komunálních voleb. Narychlo proto je ptoro oprašován plán regulace parkování bez poplatků, který by byl na začátku října spuštěn. Platili by vlastní zóny a karty, které radnice řidičům už v zimě vydávala.

Po patnácti letech se dá v Ládví koupat

Obyvatelé Prahy 8 se po letech dočkali znovuotevření koupaliště v Ládví. To zde stálo sice už od roku 1982, ale od roku 1999 bylo zavřené. Rekonstrukce vyšla radnici osmé městské části na více než 40 milionů korun. Vznikl bazén a brouzdaliště, celý areál je bezbariérový. Bazén bude otevřen denně od 9 do 18 hodin. Základní vstupné činí 120 korun, rodinné (2+2) pak 360 korun.

Praha 8 podpořila rozvoj Beachklubu Ládví

Osmá městská část uzavřela se sdružením Beachklub Ládví dodatek nájemní smlouvy, díky němuž klub získá souhlas se zainvestováním do dalšího rozvoje areálu. Dodatek mu umožní výstavbu dvou antukových kurtů včetně přetlakové haly, výstavbu umělého osvětlení a umístění mobilní tribuny. Podle provozovatele bude provoz kurtů končit nejpozději v 21.30 hodin, aby nedocházelo k narušení dobrého sousedského soužití. Význam Beachklubu Ládví v rámci Českého volejbalového svazu stále roste, s čímž souvisí i pořádání republikových a mezinárodních turnajů, kde je třeba splňovat určité parametry. Navíc zájem o klub stoupá i mezi veřejností, včetně dětí. V současné době je Beachklub Ládví jedním z hlavních center pro plážový volejbal nejen v Praze, ale i v celé ČR. Letos již proto hostil např. Mistrovství ČR žáků či Český pohár. Aktuálně je zde v provozu 15 beachvolej­balových kurtů, šest tenisových kurtů, hřiště na pétanque a dětské hřiště.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124