Osmička pro zdraví – v září proti melanomu

V pondělí 21. září se uskuteční další z osvětových akcí, která je součástí kampaně – Osmička pro zdraví. Tématem tohoto měsíce je kožní melanom. Akce bude probíhat ve zdravotnickém stanu před budovou ÚMČ Praha tzv. „Bílého domu" od 10:00 do 16:00 hodin za účasti předního odborníka na nemoci kůže prof. MUDr. Petra Arenbergera, DrSc., MBA a týmu specialistů z Dermatovene­rologické kliniky na Královských Vinohradech.

Návštěvníci si můžou nechat zdarma vyšetřit mateřská znaménka prostřednictvím dermatoskopu. Výsledek vyšetření jim lékař oznámí ihned po prohlídce. Na místě budou k dispozici informační letáky, bude probíhat odborné poradenství a pár slov o tématu přednese také Petr Arenberger, předseda České dermatovenero­logické společnosti ČLS JEP.

„Letošní slunné a horké léto nás svádělo k hřešení při opalování bez fotoprotekce. Mateřským znaménkům jsme dávali hodně „na frak“, tak je potřeba si je nechat zkontrolovat,“ říká Prof. Petr Arenberger a dále dodává: „Nejlepším způsobem ochrany je správné oblečení, klobouk nebo slunečník. A co nezakryje oblečení, to ošetříme krémem s UV faktorem.“

Rakovina kůže začíná nenápadně – růžová skvrna, pupínek či stroupek. Může se také projevit měnící se barvou či velikostí dříve klidného mateřského znaménka. Prevenci ani prvotní příznaky přitom nelze podceňovat. Melanom totiž umí i zabíjet.

Podrobnější informace o problematice melanomu a rakoviny kůže naleznete na stránkách www.melanom.cz.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124