Prvňáčky osobně přivítali radní městské části

Slavnostní zahájení školního roku proběhlo ve čtyřech základních školách na Praze 8. Dětem popřál pěkný vstup do nového školního roku nejen starosta Roman Petrus (ČSSD), ale také radní Anna Kroutil (ANO), Radomír Nepil (ANO) a Dana Blahunková (SZ).

U vstupu do ZŠ Dolákova v pražských Bohnicích proběhlo slavnostní zahájení za přítomnosti balonků a hudebního doprovodu. Rodiče a žáky základní školy zde přivítala ředitelka Věra Jakešová a starosta městské části Praha 8 Roman Petrus (ČSSD), který posléze postupně navštívil všechny tři třídy prvňáčků, kterým předal drobné pozornosti od městské části.

Starosta Roman Petrus k tomu říká: „Jsem moc rád, že jsem mohl navštívit ZŠ Dolákova u tak významné příležitosti jako je zahájení nového školního roku, a to ještě o to více, že jsem zde byl po mnoha letech prvním zástupcem městské části, který se zahájení nového roku zúčastnil. Byl bych rád, aby podobné vítání ze strany městské části probíhalo na všech základních školách.“

Radní Anna Kroutil (ANO) a radní Radomír Nepil (ANO) dnes přivítali prvňáčky ve dvou základních školách MČ Praha 8. Navštívili ZŠ Žernosecká a ZŠ Bohumila Hrabala.

Radní Anna Kroutil zavítala do ZŠ Žernosecká, kde zahájila nový školní rok slavnostním projevem. „Chtěla bych popřát všem prvňáčkům krásný první školní den. Škola je místo, kde se naučíte mnoho zajímavých a důležitých věcí. Poznáte nové kamarády a také učitele, kteří se pro vás jistě stanou oporou,“ řekla při přivítání Anna Kroutil.

Radomír Nepil přednesl projev v ZŠ Bohumila Hrabala, kde před lety jako žák sám studoval. Osobně se setkal s ředitelkou Irenou Trojanovou a přivítal žáky 1. B a přípravku pro předškoláky. „Na dětská léta v této škole mám krásné vzpomínky. Snad se vám tu bude líbit alespoň tolik, jako před lety mně," popřál novým žáčkům Radomír Nepil.

Oba radní také předali dětem drobné dárky od městské části.

V ZŠ Ústavní přivítala prvňáčky také radní Dana Blahunková (SZ), která již dlouhá léta vyučuje na sousedním gymnáziu. „Jako matka 4 dětí si velmi dobře umím představit, co je to žít se školákem. Přináší to sice někdy starosti a problémy, ale hlavně řadu radostí,“ uvedla Dana Blahunková. Radní Blahunková popřála rodičům, aby těch radostných zážitků bylo mnohem více, než starostí. „Rodiče si na mě jistě vzpomenou, až budou každý den ořezávat pastelky,“ doplnila Blahunková.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124