Na podporu sportu dá MČ Praha 8 organizacím přes 10 milionů

Zastupitelstvo městské části Praha 8 schválilo na svém zasedání z 10. června 2015 poskytnutí dotací a grantů na podporu sportu. Organizacím bude rozděleno více než 10 milionů korun. Poskytnuté finance pochází z výtěžku obdrženého z odvodu z výherních hracích přístrojů.

Díky těmto grantům a dotacím bude možné uspořádat řadu zajímavých akcí pro veřejnost, například cvičení se seniory, běžecké závody, sportovní turnaje a jiné. Z peněz se také budou hradit opravy a nákup nového sportovního vybavení, modernizace sportovišť, provozní náklady, pronájmy apod.

Na podporu v oblasti sportu pro dospělé a dorost bude rozdělena částka 1.112.186 Kč. S žádostí o grant se přihlásilo 34 organizací, z nichž dvě nesplnily stanovené podmínky. Příspěvek získali například Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, o.s., Český kynologický svaz, Salesiánské středisko mládeže, o.p.s. a další.

Na dlouhodobě organizovanou sportovní výchovu mládeže byla vyčleněna částka 9.075.569 Kč. Celkem se přihlásilo 40 organizací. Výběrová komise nevyhověla pěti z nich. Podporu získaly kluby reprezentující většinu v Čechách populárních sportů. Například kluby softbalové, basketbalové, tenisové, stolního tenisu, squashové, volejbalové, fotbalové, dále také kluby zaměřené na bojové sporty či aerobik. Finance získaly i tělovýchovné jednoty a další organizace.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124