Historické slavnosti Libeňského míru

Městská část Praha 8 vás zve v sobotu 13. června 2015 na Historické slavnosti Libeňského míru. Akce se koná mezi 11. a 18. hodinou na nádvoří Libeňského zámku a v prostoru Löwitova mlýnu. Můžete se těšit na vojenský tábor s ukázkami výcviku jednotek z období Třicetileté války (mušketýři, pikenýři, rondašíři). S hudbou z období renesance vystoupí renomovaná kapela BraAgas, která získala cenu Anděl 2009. K vidění budou dobové a žánrové tance v podání skupiny Hortus Gratiae. O zábavu se budou starat kejklíři Ovis Jokulatores, humorné představení z našich dějin předvede Bílkovo loutkové divadlo.

Vrcholem oslav bude hraná scénka mezi Rudolfem II. a Matyášem, kterou uvidíte od 14:00 na zámeckém balkonu (v průčelí zámku nad hlavním vchodem).

Zkrátka nepřijdou ani děti. Jsou připraveny zajímavé hry a soutěže jako rytířské kuželky, obří šípomet, dobývací prak, trenažér výpadu, historický kulečník apod.

Slavnosti se vztahují k reálné historické události, která se v zámku odehrála 25. června 1608, a to k uzavření mírové dohody mezi císařem Rudolfem II. a jeho bratrem Matyášem.

Tato událost středoevropského významu na čas dokonce i urovnala dynastickou krizi uvnitř habsburského rodu. Zabránila tak občanské válce v podunajské monarchii.

Akce je určena pro všechny věkové kategorie, vstup je zdarma.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124