Zástupci Prahy 8 jednali s obyvateli Libně

Zástupci městské části mají zájem komunikovat s občany Prahy 8. Vedle řady veřejných projednávání tentokrát radní přišli na čtvrté sousedské setkání v tzv. Dolíku v Libni, které se konalo v pondělí 21. září. Akce se postupně zúčastnil starosta Roman Petrus (ČSSD), radní Anna Kroutil (ANO) a radní Radomír Nepil (ANO). Všichni politici se zapojili do živé debaty o návrzích úprav veřejných prostranství a zeleně, které připravil organizátor akce, spolek Naše Libeň.

„S obyvateli okolí Dolíku jsme si povídali nejen o Dolíku, který má velmi složité vlastnické vztahy, ale probírali jsme i bezpečnost na ulicích a chodnících v jeho blízkosti. Rozebírali jsme i náš společný nesouhlas se zástavbou Dolíku,“ říká starosta Roman Petrus.

Naše Libeň se zasazuje o zachování nezastavěného vnitrobloku domů u ulic Na Rokytce, Andrštova, U Libeňského pivovaru a Pivovarnická. Krom diskuze byla součástí programu také ohnivá show, skákací hrad, hudební doprovod, opékání špekáčků či společné pouštění balónků.

Nosným bodem setkání byla debata o návrzích na zlepšení zdejšího parku a přilehlého okolí. „S občany jsme se shodli na spolupráci při úpravách zeleně a možnosti výsadby nových stromků. Byl také zájem o uspořádání úklidu po vzoru jarních dobrovolných akcí, které jsme zorganizovali na Rohanském ostrově, v Čimickém háji a na dalších místech Prahy 8. Aktivitu občanů samozřejmě velmi oceňujeme a rádi zajistíme potřebné úklidové náčiní a další,“ říká radní pro životní prostředí Anna Kroutil.

„V Libni jsem vyrůstal a i Dolík dobře z dětství znám. Nejen proto mě velmi těší, že Libeňáci mají zájem zlepšovat životní prostředí ve své blízkosti. Určitě se pokusíme podpořit všechny dobré nápady, které občané přednesli,“ uvedl radní Radomír Nepil.

Občanské sdružení Naše Libeň bylo založeno v roce 2012 s cílem zachování nezastavěného vnitrobloku – parku „Dolík“. Snahou sdružení je podporovat dobré sousedské vztahy a podílet se na kultivaci městského prostředí.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124