Máme svůj Chodníkový program

Naše městská část se dlouhodobě snaží intenzivně pečovat o bezpečnost chodců, tato problematika spadá do kompetence mého kolegy radního pro dopravu Karla Šaška. Realizujeme proto Chodníkový program, v jehož rámci Praha 8 přispívá Technické správě komunikací hlavního města Prahy na opravu chodníků, které jsou ve špatném technickém stavu. Nejsme sice jejich majitelem ani správcem, ale uvědomujeme si, že jejich opravy je nutné provést. Některé z nich totiž byly v kritickém stavu a především v zimních měsících je obtížné zajišťovat jejich bezpečnou schůdnost. Chodníky zařazené do oprav vybíráme za pomoci našich občanů a ve spolupráci s Technickou správou komunikací. Jejich výběr se také snažíme koordinovat s dalšími stavbami, aby v blízké době nedošlo k narušení nových povrchů chodníků.

Obzvlášť velký důraz klademe na bezpečnost dětí, proto náš odbor dopravy ve spolupráci s TSK instaloval v blízkosti některých základních a mateřských škol nové bezpečnostní prvky. U Základní školy Libčická a Mateřské školy Krynická tak byly vybudovaný nové přístupové chodníky a upraveno bezpečnostní zábradlí. Byly také upraveny nástupní a výstupní prostor u ZŠ Žernosecká. Rodiče zde tak mají možnost bezpečně zastavit, když vozí své děti do školy automobilem.

Komentář vyšel v rubrice Starostové píší noviny na internetových stránkách Lidových novin (http://www.lidovky.cz/…/nazory.aspx?…)

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124