Změny v tramvajových spojích se dotknou i Prahy 8

Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) připravil změny v tramvajových linkách MHD, které mají začít platit od 28. srpna. Dojde k výraznému posilnění tramvajové dopravy, když její objem by měl vzrůst o 4, 5 procenta. Očekává se totiž, že po zavedení zón placeného stání vzroste především v centrální oblasti Prahy počet cestujících MHD. Zavedeny mají být tři nové linky tramvajové dopravy. Změněna má být trasa 8 linkám ze současných 21 a 1 lince se má trase prodloužit. ROPID se naopak rozhodl odložit na podzim tohoto roku platnost chystaných úprav autobusového provozu Pražské integrované dopravy, jejíž dopad na autobusovou dopravu byl popsán například v červnovém čísle časopisu Osmička.

Změny v tramvajové dopravě se dotknou i tramvajových spojů v naší městskou částí. Linka 24 by nově měla jezdit ve směru Kubánské nám. – Nádraží Vršovice – Albertov – Karlovo nám. – Václavské nám. – Masarykovo nádr. – Florenc – Invalidovna – Palmovka – Stejskalova – Bulovka – Kobylisy – Březiněveská. Linky 3 a 8 mají být nově celotýdenně provozovány v soupravách. „Karlín je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících částí Prahy. Je proto dobrou zprávou, že připravovaná změna trasy linky 24 zajistí obnovení jeho přímého spojení s oblastí Nuslí a že zde o víkendech bude posilněna kapacita tramvajových spojů,“ uvedl radní pro dopravu Karel Šašek.

Nově má mít na Palmovce konečnou stanici linka číslo 6, která by měla jezdit ve směru Kubánské nám. – Nádraží Vršovice – I. P. Pavlova – Karlovo nám. – Václavské nám. – Náměstí Republiky – Nábřeží Kapitána Jaroše – Nádraží Holešovice – Dělnická – Palmovka. Na Palmovku má být přiveden i linka číslo 14, která má mít směr trasy Spořilov – Nám. Bratří Synků – Albertov – Karlovo nám. – Václavské nám. – Masarykovo nádraží – Vltavská – Dělnická – Palmovka – Poliklinika Vysočany – Vysočanská. Naopak na Palmovku by již neměla jezdit linka číslo 12, protože má mít konečnou stanici už na Výstavišti Holešovice. Podrobné informace o připravovaných změnách v tramvajové dopravě a i dalších změnách v MHD lze nalézt na internetových stránkách www.ropid.cz.

Zdroj: www.nasepraha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124