Děti z mateřských škol se učily o ptactvu Čimického háje

Koncem května letošního roku pokračovaly ekologické aktivity týkající se významné přírodní lokality Čimický háj, o který se za podpory městské části Praha 8 stará spolek Vědomý dotek. Pravidelné aktivity občanů a dobrovolníků tak výrazně posilují klasickou práci organizace Lesů hl. m. Prahy, které se o tuto lesní lokalitu starají. Spolek Vědomý dotek navíc ve dnech 25. a 26. května 2016 uspořádal přednášku o ptactvu pro děti z mateřských škol v Praze 8 pod názvem „Ptactvo v Čimickém háji“. Zúčastnilo se celkem 65 dětí z Mateřské školy Dolákova a Lesní školky Čimice.

Děti se dozvěděly něco více o ptactvu Čimického háje, o sýkorkách, dutinových ptácích, o stravě, přikrmování a hnízdění ptáků. Viděly ptačí hnízda, mohly se podívat i do funkční ptačí budky a v rámci soutěže v určování ptačích per, děti získaly medaile, omalovánky a čokoládky. V závěru programu nasypaly krmení do ptačích krmítek a od ornitologů (Ing. Svobodová a Ing. Těšický z České zemědělské univerzity a Univerzity Karlovy v Praze) se pak dozvěděly další informace o kroužkování ptáků. Nakonec děti viděly zblízka odchycené ptáčky včetně 16denních mláďátek sýkorky koňadry.

Zastupitel a předseda komise pro životní prostředí Vít Céza k tomu dodává: „Vzdělávání dětí o diverzitě a chování organismů je někdy podceňované, ale nesmírně významné pro budoucí ochranu a zlepšování stavu české krajiny. Městská část bude v těchto aktivitách jednoznačně nápomocna.“

Zdroj: www.mesicnikosmicka.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124