Nový školní rok byl slavnostně zahájen

V základních školách Prahy 8 proběhlo ve čtvrtek 1. září 2016 slavnostní zahájení školního roku. Toho se účastnili za zřizovatele školy městskou část Praha 8 starosta Roman Petrus, místostarostka Alena Borhyová, místostarosta Petr Vilgus, dále také někteří zastupitelé městské části. Ti spolu s vedením školy přivítali nové prvňačky a popřáli jim úspěšný vstup do jejich školních let.

V ZŠ Burešova se slavnostního zahájení účastnili za zřizovatele školy městskou část Praha 8 starosta Roman Petrus a zastupitel Vít Céza, kteří spolu s vedením školy přivítali nové prvňačky a popřáli jim úspěšný vstup do jejich školních let. Navštívili postupně všechny čtyři třídy nových prvňáčků a předali jim několik drobných užitečných dárků od MČ Praha 8, například žlutou reflexní vestu a láhev na pití.„Při návštěvě ZŠ Burešova se mi vybavilo mnoho krásných vzpomínek z mého dětství, protože jsem ve svém mládí byl jejím žákem. Naše městská část se určitě bude snažit, aby si nově nastoupivší prvňáci a i všichni ostatní žáci odnesli ze svých školných let také mnoho příjemných zážitků a naopak co nejméně těch negativních,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Další vítání prvňáčků se uskutečnilo v ZŠ Na Šutce za přítomnosti místostarostky Aleny Borhyové, v ZŠ Bohumila Hrabala za přítomnosti místostarosty Petra Vigluse a v ZŠ Hovorčovická za přítomnosti zastupitelky Jany Solomonové. Ti všichni také předali novým prvňáčkům drobné dárkové předměty. „Je krásné být součástí tak významného okamžiku v životě školáků. Přeji jim jen to nejlepší, hlavně, aby se jim ve škole líbilo,“ uvedla místostarostka Alena Borhyová.

Místostarosta Petr Vilgus pozdravil své o hodně mladší „spolužáky“ v ZŠ Bohumila Hrabala. „Před 35 lety jsem začal chodit na ZŠ Bohumila Hrabala (tehdy Rudé armády) v pražské Libni. Ne vždy jsem byl jedničkář, ne vždy jsem byl vzorný. Ale dodnes na školu vzpomínám v dobrém jako na místo nabité kamarády a zážitky. Vzpomínám na školu rád a přeji dnešním prvňákům a prvňačkám, aby si těch 9 let na základní škole především užili. Držím palce všem dětem i rodičům!“ uvedl místostarosta Petr Vilgus.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124