Byla úspěšně zahájena veřejná sbírka na výstavbu naučné stezky v Čimickém háji

V sobotu 10. září 2016 v areálu dopravního hřiště u ZŠ Glowackého (Glowackého 555/6, Praha 8) proběhla benefiční akce Pro Čimický háj, kterou pořádal za podpory naší městské části spolek Vědomý dotek. Zahájila veřejnou sbírku na výstavbu naučné stezky v Čimickém háji. V rámci akce byla za přítomnosti starosty Městské části Praha 8 Romana Petruse (ČSSD) a předsedy Komise pro životní prostředí Víta Cézy (ČSSD) pokřtěna kniha Pohádky z Čimického háje. V ní lze nalézt pohádkové příběhy skřítka Čimíska a jeho přátel zvířátek. Kniha obsahuje i informace o přírodě. Výtěžky z prodeje knihy půjdou do veřejné sbírky Pro Čimický háj.

Akce nabídla bohatý program pro děti i jejich rodiče. Bylo totiž na ní možné vidět ukázku hasičské techniky a i vojáky v historických uniformách. Děti si mohly užít malování na obličej a dětskou diskotéku. Nejmenší návštěvníky akce určitě potěšil i příchod dubového skřítka Čimíska a hudební pohádka O Terezce a Matějovi s písničkami Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. „Benefiční akce se i díky krásnému letnímu počasí vydařila a vzbudila velký zájem veřejnosti. Ukázalo se tak, že naši občané mají velký zájem o životní prostředí ve svém okolí,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Ve večerních hodinách se konal benefiční koncert Pro Čimický háj. Jeho diváci si na něm mohli poslechnout především pohodovou folkovou hudbu.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124