Zlepšováním duševního zdraví ve společnosti

V úterý 13. září 2016 proběhl den otevřených dveří v Centru duševního zdraví pro Prahu 8. Kromě bohatého doprovodného programu proběhla diskuze čelních představitelů centra se zájemci z řad občanů ohledně komplexního fungování centra a všemožných otázek spojených s duševním zdravím. Zastupitel Vít Céza (ČSSD), který v uvedené diskuzi zastoupil starostu městské části Romana Petruse (ČSSD) k uvedenému sděluje: „Velmi mne překvapil odhadovaný počet lidí, kteří mají různé duševní problémy a přitom je neléčí. Jde o stovky lidí, kteří potřebují pomoci a přesně takováto centra jim tuto pomoc mohou poskytnout“.

Z výstupů diskuze vyplývá, že jde v řadě případů o lidi, kteří mají strach opustit své bydlení či obecně strach navštívit jakoukoli léčebnou instituci. Přitom právě Centrum duševního zdraví je zařízení, které nepůsobí klasickým „nemocničním“ dojmem a stávající zájemci z řad občanů mají pozitivní vazbu se zaměstnanci zařízení, kteří jsou kolikrát „pouze na telefonu“, což samo o sobě prospívá k udržení pocitu, že na konkrétní problémy není člověk sám.

„Po dohodě s panem starostou Romanem Petrusem se pokusíme vytvořit odpovídající informační kampaň, která poukáže na pozitivní a přátelský přístup uvedených center a hlavně na to, že lidem skutečně umí pomoci. S léčbou je důležité začít včas,“ dodává zastupitel Vít Céza (ČSSD).

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124