Den sociálních služeb na Praze 8

V úterý 27. září 2016 proběhl u KD Ládví pod záštitou starosty MČ Praha 8 Romana Petruse (ČSSD) Den sociálních služeb. Mělo na něm své zastoupení a prezentaci skoro třicet organizací, které poskytují sociální služby a z velké většiny působí na území Prahy 8.

Návštěvníci mohli například vidět představení schodolezu, které připravil Svaz tělesně postižených v České republice. Na akci rovněž proběhl minikurz znakového jazyka organizovaný Centrem pro neslyšící a nedoslýchavé. Součástí byl i kvíz o jídle z celého světa od Centra pro integraci cizinců. Proběhl také prodej výrobků z chráněných dílen. „Na Dni sociálních služeb mohly organizace poskytující sociální služby prezentovat svoji velice potřebnou a záslužnou činnost. Navíc si připravily pestrý a zajímavý doprovodný program, který určitě zaujal i návštěvníky akce z řad laické veřejnosti,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Na akci se také konal kurz Stáří na vlastní kůži – prožitkový úvod do fyziologie stárnutí od komunitního centra Život 90. Jeho součástí byla přednáška o fyziologických aspektech stárnutí a především možnost si pod odborným vedením lektorky vyzkoušet jednotlivé součásti gerontoobleku Gert. Ten jeho nositeli simuluje vysoký věk a zdravotní problémy s ním spojené. Na Dni sociálních služeb si ho vyzkoušel i starosta Roman Petrus (ČSSD).

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124