DPP opravil pomník u Libeňského mostu

Dopravní podnik hl. m. Prahy opravil pomník připomínající dosažení 100 km tramvajových tratí, které byly rekonstruovány s využitím velkoplošných panelů s blokovou kolejnicí. Jeho základní deska má symbolizovat část velkoplošného panelu a je v ní umístěna bloková kolejnice B1. Tu překrývá pamětní deska kruhové tvaru. Na desce je napsáno „100 km rekonstrukce tramvajových tratí velkoplošnými panely s blokovou kolejnicí, Listopad 1984, Dopravní podnik hlavního města Prahy“.

Pomník je umístěn na libeňském předmostí Libeňského mostu a postaven byl v roce 1984. „Oceňuji, že Dopravní podnik hl. m. Prahy se snaží udržovat pomník v dobrém stavu, i když ten díky svému umístění na odlehlém místě mezi stromy bývá často poničený od vandalů. Doufám, že si svůj současný pěkný vzhled zachová po co nejdelší dobu,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Velkoplošné panely s blokovou kolejnicí byly v Praze poprvé využity v roce 1977 na tramvajové trati v Dělnické ulici. Jejich výhodou je, že by měly být nenáročné na údržbu a lze snadno vyměnit ojeté kolejnice. Nevýhodou je jejich větší hlučnost.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124