Nový Dům sociálních služeb na Praze 8

Slavnostní otevření nového Domu sociálních služeb (S. K. Neumanna 2475, Praha 8 – Libeň) bylo z organizačních důvodů přesunuto na středu 30. listopadu 2016 od 17.00 hodin. Neproběhne tak v původně plánovaném termínu dne 21. listopadu 2016. Velice se omlouváme za případné komplikace vzniklé přesunem termínu.

Za účasti starosty MČ Praha 8 Romana Petruse (ČSSD) se dne 30. listopadu od 17.00 hodin uskuteční slavnostní otevření nového Domu sociálních služeb (DSS), který se nachází v ulici S. K. Neumanna 2475, Praha 8 – Libeň. Výstavbu DSS financovala městská část Praha 8. Jeho provozovatelem je Obvodní ústav sociálně-zdravotnických služeb (OÚSS), který je příspěvkovou organizací zřízenou naší městskou částí.

V prvním patře objektu se nachází prostory pro krátkodobé pobytové odlehčovací služby s potřebou celodenní péče. Od 1. listopadu 2016 byl postupně zahájen provoz této služby a jsou přijímáni její klienti. Ti mají k dispozici 21 lůžek, které jsou umístěny v 9 dvoulůžkových pokojích a 3 jednolůžkových pokojích. Všechny jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením (sprcha a toaleta).

„Naše městská část se dlouhodobě snaží poskytovat svým seniorům špičkovou péči, protože si to určitě zaslouží. Nově vybudované zařízení jim umožní po dobu jejich pobytu žít v moderním prostředí s kvalitní péčí, které navíc není daleko od jejich domova a rodiny,“ uvedl starosta Praha 8 Roman Petrus (ČSSD).

Součástí nového DSS je i kuchyňský úsek s kapacitou 200 jídel a prádelna. V rámci výstavby tohoto objektu byl revitalizován i sousední veřejně přístupný park. V něm byly vysázeny nové dřeviny a instalovány cvičební stroje pro seniory. V 2. patře objektu se nachází 31 lůžek určených jako domov se zvláštním režimem, které budou určeny pro klienty se sníženou soběstačností, jejichž zdravotní stav vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby. Tato část DSS by měla být otevřena v průběhu příštího roku.

Lidé mající zájem o přijetí do péče Domu sociálních služeb naleznou všechny potřebné poklady a kontakty na internetových stránkách Obvodního ústavu sociálně-zdravotnických služeb www.ouss8.cz.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124