Vaše nepotřebné věci mohou pomoci potřebným

V minulém roce úspěšně pokračovala spolupráce mezi městskou částí Praha 8 a ekologicko-charitativním projektem Potex, který shromažďuje a následně zpracovává použitý textil. Ten je postavený na oranžových kontejnerech, do kterých lze vhodit použité oblečení, boty a doplňky k oblečení. „Na území naší městské části je umístěn velký počet kontejnerů tohoto projektu. Díky tomu mohou naši občané věnovat své nepotřebné oblečení na dobrou věc. Určitě chceme i nadále pokračovat v této úspěšné spolupráci,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus. V loňském roce se na území městské části Prahy 8 podařilo odklonit z odpadového toku 185 889 kg textilu.

Oblečení z kontejnerů putuje do skladů, kde je roztříděno. Jeho část se daruje charitativním organizacím například Naději nebo Centru sociálních služeb Praha. Ty dostanou pro ně v danou chvíli nejvíce potřebné oblečení, proto během zimního období je pro ně připravené především teplé oblečení. Důležité je, že tento projekt má zpětnou vazbu od obdarovávaných organizací, takže podle jejich instrukcí se upravuje skladba připravovaného oblečení.

Zbylá část textilu a oblečení je odeslána do zemí třetího světa nebo je recyklována partnery projektu. Takto získané finanční prostředky jsou věnovány vybraným neziskovým organizacím, kterými jsou například Linka Bezpečí, Kapka Naděje a i Klokánek Chabařovická, který sídlí na naší městské části.

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124