Připravované rekonstrukce tramvajových tratí na Praze 8

V letošním roce by měl Dopravní podnik hl. m. Prahy uskutečnit v naší městské části několik oprav tramvajových tratí. Nejdříve by mělo proběhnout několik menších rekonstrukcí kolejových konstrukcí v blízkosti stanice metra Palmovka. Na konci března a v první polovině dubna proběhne rekonstrukce v ulici Sokolovská v úseku U Balabenky – křižovatka Balabenka. V průběhu oprav bude přerušen provoz tramvajové dopravy, která bude nahrazena náhradní autobusovou dopravou.

Od poloviny dubna do konce května budou rovněž rekonstruovány tramvajové trati v ulicích Na Žertvách a U Balabenky, v červnu v ulici Sokolovská v úseku Zenklova – U Balabenky a v červenci v ulici Zenklova v úseku Sokolovská – Na Žertvách. Tyto opravy si vyžádají přerušení tramvajové dopravy a po dobu jejich průběhu bude prodloužena linka 6 na Nádraží Libeň. V době výluky tramvajové dopravy v ulicích Na Žertvách a U Balabenky pojedou tramvaje po objízdných trasách ulicemi Zenklova a Sokolovská a při přerušení tramvajového provozu v ulici Zenklova v úseku Sokolovská – Na Žertvách budou tramvajové linky vedeny ulicemi Na Žertvách, U Balabenky a Sokolovská.

Podrobný postup oprav včetně termínů naleznete v tomto odkazu (https://www.praha8.cz/…Palmovka.pdf).

V průběhu letošních letních prázdnin proběhne rekonstrukce tramvajové trati v ulici Klapkova v úseku Březiněveská – Vozovna Kobylisy. Náhradu za tramvajovou dopravu během stavebních prací zajistí pravidelné autobusové linky.

Ve čtvrtek 23. února praskla kolejnice na tramvajové trati v ulici Zenklova u ZŠ Bohumila Hrabala, proto na přibližně 24 hodin musely být tramvaje nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Potvrdilo se tak, že kolejový svršek v ulici Zenklova je ve špatném stavu a je nutná jeho celková rekonstrukce. Její začátek je v úseku Elsnicovo náměstí – Bulovka plánován na druhou polovinu letošního roku. „Tramvajová trať v tomto úseku Zenklovy ulice nutně potřebuje rekonstrukci, proto usilujeme o urychlení jejího začátku. Budeme také naše obyvatele v předstihu podrobně informovat o dopravních omezeních, které budou spojené s plánovanými rekonstrukcemi tramvajových tratí,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124