MČ Praha 8 poděkovala účastníkům festivalu Antifetfest

V úterý 20. června 2017 proběhlo v DPS Bulovka za účasti starosty Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) slavnostní poděkování studentům z naší městské části a jejich pedagogům, kteří se účastnili filmové soutěže Antifetfest aneb Jde to i jinak! Tento filmový festival je určený pro žáky a studenty pražských základních a středních škol. Tematicky je zaměřený problematiku rizikového chování, které nejvíce ohrožuje dnešní mládež. Filmy se často věnují problematice šikany, poruchy příjmu potravy a závislostem na drogách a počítačích.

Za naší městskou část byly do festivalu přihlášeny tři filmy. Snímku Sám od autorů z Gymnázia Thomase Manna se podařila zvítězit v kategorii středních škol a studenti této školy získali i cenu diváků za film Bílý tygr. „Je určitě potřeba ocenit, že mladí lidé natočili zajímavé filmové snímky, které varují jejich vrstevníky před velkým množství rizik, které na ně číhají v dnešním světě. Varování od vrstevníků totiž určitě více zapůsobí na mladé lidi než rady od nás dospěláků,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD).

Antifetfest pořádalo hl. m. Praha ve spolupráci s pražskými městskými částmi. Více informací o tomto filmovém festivalu lze získat na internetových stránkách www.antifetfest.cz.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124