Zkulturňování podchodů pokračuje i v létě. Nyní u Grabovy vily

Městská část Praha 8 zvelebuje dříve nevzhledné a ponuré veřejné plochy i během letních prázdnin. V současné době je tak uměleckým dílem od mladého umělce zkulturňován podchod pod komunikací Povltavská a železniční tratí u Grabovy vily. Ten byl dříve bohužel velmi počmáraný od sprejerů a celkově působil dosti ponuře a depresivně. To také přispívalo k tomu, že podchod byl velmi špinavý a znečištěný. Bude proto zkulturněn pozitivně laděnými barevnými graffiti, které například zobrazují různé motivy z komiksů.

Výhodou uměleckých graffiti maleb je, že bývají od sprejerů výrazně méně počmárané než ostatní malby. „Věřím, že nová originální a neotřelá malba výrazně zlepší vzhled tohoto dříve dosti nevábně vypadajícího podchodu. Doufám také, že napomůže k tomu, aby byl ve výrazně menší míře posprejován různými nevzhlednými graffiti. Určitě chceme pokračovat a podobným způsobem zvelebit i další nevzhledné frekventované veřejné plochy v naší městské části,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Probíhající zkulturnění podchodu pod komunikací Povltavská a železniční tratí u Grabovy vily navazuje na už uskutečněná vymalování podchodů u metra Ládví, tramvajové zastávky Štěpničná a u autobusové zastávky Třebenická. Ta se setkala s pozitivními ohlasy místních obyvatel a městská část Praha 8 proto plánuje tímto způsobem zvelebit i další podchody.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124