Parkoviště na Karlínském náměstí bude nově sloužit především místním občanům

Vedení městské části Prahy 8 schválilo realizaci převodu parkoviště na Karlínském náměstí do placeného režimu, aby zajistilo, že na něm budou parkovat především místní obyvatelé. Budou ho totiž nově moci bezplatně využívat jen držitelé platného parkovacího oprávnění pro zóny placeného stání na Praze 8 a řidiči, kteří mají toto oprávnění jen pro oblast 8.1. Karlín.

Práce na převodu parkoviště na Karlínském náměstí do placeného režimu by měly být hotové do konce letošního roku. „Usilovně pracujeme na tom, aby naši obyvatelé mohli zaparkovat své automobily v blízkostí svého bydliště. V centrálních částech Prahy je však nedostatek parkovacích míst a chybí zde i dostatek vhodných ploch pro vznik nových parkovišť. Je proto potřeba maximálně efektivně využívat ty stávající. Nově už tak nebudou moci bezplatně využívat parkoviště na Karlínském náměstí všichni řidiči. Bude totiž primárně určeno pro místní obyvatele,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Na parkovišti na Karlínském náměstí bude vybudován moderní platební systém, který bude umožňovat bezobslužnou úhradu parkovného prostřednictvím automatické pokladny či mobilní aplikace. Řidiči bez platného parkovacího oprávnění pro ZPS tak budou moci zaplatit parkovné v hotovosti nebo platební (i bezkontaktní) kartou. Na displeji automatického platebního terminálu se jim při odjezdu z parkoviště zobrazí cena parkovného. Po zaplacení jim bude vrácen případný přeplatek a na vyžádání vytisknut doklad o zaplacení parkovného. Řidiči budou moci parkovné uhradit i pomocí mobilní aplikace.

Prostor parkoviště bude nepřetržitě monitorován kamerami.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124