Děti na Praze 8 jsou interaktivní formou seznámeni s pravidly silničního provozu

Městská část Praha 8 se snaží zvýšit bezpečnost dětí v silničním provozu. Připravila proto školení Bezpečně do školy i ze školy a V jedné stopě, které poprvé proběhlo za účasti starosty Prahy 8 Romana Petruse ve středu 18. října 2017 v ZŠ Petra Strozziho.

„Smyslem těchto školení je zvýšit informovanost dětí o pravidlech silničního provozu a snížit tím riziko dopravních nehod s jejich účastí. Obě dvě probíhají zajímavou interaktivní formou, aby si z nich děti skutečně něco odnesly a nebyl to pro ně jen nudně strávení čas, který jim nic nepřinese,“ uvedl starosta Roman Petrus.

Cílem projektu V jedné stopě je nenásilnou formou informovat děti a mládež o pravidlech silničního provozu. Je proto pro ně připraveno mobilní dopravní hřiště, na které si děti na kole či koloběžce mohou vyzkoušet simulaci skutečného silničního provozu. Na hřišti jsou proto křižovatky, kruhový objezd, přechody a dopravní značky. Pravidla silničního provozu dětem přímo na hřišti vysvětluje dopravní policista a zkušený instruktor. Součástí akce je i interaktivní ukázka první pomoci.

V říjnu probíhá na základních školách na Praze 8 i školení Bezpečně do školy i ze školy. V něm lektor dětem interaktivní prezentace vysvětluje pravidla silničního provozu. Součástí školení je test znalosti silničního provozu, který je následně vyhodnocen a děti pak obdrží drobné ceny.

Zdroj: www.praha8.cz

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124