Ostatní akce

08. 09. 2018

Veletrh poskytovatelů sociálních služeb

Pečujete již delší dobu o blízkou osobu a cítíte se vyčerpaní? Máte problémy s pamětí? Trápí vás děti? Nebo chcete mít jen přehled o sociálních službách, které jsou na MČ Praha 8 pro vás k dispozici? Přijďte na Veletrh poskytovatelů sociálních služeb.

Mimo jiné si zde můžete vyzkoušet speciální „alkobrýle“ a „drogobrýle“, které simulují vliv alkoholu a různých psychotropních látek na zrakové a prostorové vnímání, nebo instruktáž správného samovyšetřování prsu na modelu.

Akce se koná pod …

pokračování

18. 10. 2017

V parku Dlážděnka začala výsadba stromů

V úterý 17. října 2017 se v parku Dlážděnka uskutečnilo příjemné sousedské odpoledne, v rámci kterého došlo k představení budoucí podoby parku, k výsadbě prvních stromů a k návštěvě veřejnosti dosud nepřístupných míst, kde bude v příštím roce instalována jedinečná vyhlídka na Prahu. Akce se zúčastnil starosta Roman Petrus, v jehož gesci se revitalizace připravuje, dále zastupitel a předseda komise pro životní prostředí Vít Céza, architekti zpracovávající projekt, zástupci spolku Park Dlážděnka a další občané …

pokračování

10. 10. 2017

Starosta Roman Petrus diskutoval s občany na téma budoucnosti Proseckých skal

V pondělí 9. října 2017 se na Libeňském zámku uskutečnila diskuze občanů se starostou Prahy 8 Romanem Petrusem na téma budoucnosti významné lokality Prosecké skály. Jednání byl přítomen i zastupitel a předseda komise pro životní prostředí Vít Céza a zástupce zpracovatele ideové studie Milan Nováček.

Lokalita Prosecké skály je významná a rozsáhlá plocha zeleně, v jejíž východní části se nachází samotná přírodní památka Prosecké skály. Lokalita je v současném stavu zanedbaná a její potenciál …

pokračování

04. 10. 2017

Proběhlo veřejné projednávání budoucí podoby centrální veřejné plochy v Čimicích

Několik desítek občanů se 3. října 2017 zúčastnilo veřejného projednávání plánované komplexní revitalizace centrální veřejné plochy v Čimicích v Kulturním domě Krakov. Diskuze s občany proběhla za účasti starosty MČ Praha 8 Romana Petruse, zastupitele Víta Cézy a zástupce společnosti Atelier 90, který zpracovává ideovou a realizační studii obsahující návrhy na revitalizaci venkovních prostor centrální veřejné plochy v Čimicích.

Občané byli seznámeni s dosavadními návrhy studie, které v rámci bohaté diskuze připomínkovali, a přispěli tak k …

pokračování

26. 09. 2017

Taťka fest už potřetí nabídl společnou zábavu tatínků s jejich dětmi

V neděli 24. září 2017 proběhl v Beachklubu Ládví už třetí ročník populárního Taťka festu, který se konal pod záštitou starosty městské části Prahy 8 Romana Petruse. Ten opět nabídl spoustu zábavy pro děti a jejich rodiče.

Nejmladší návštěvníky akce určitě potěšila možnost vyzkoušet si stříkání hadicí na terč u stánku hasičů. Velmi navštěvovaný byl i popelářský vůz Pražských služeb. Na akci nechyběla ani podrobná prezentace práce městské policie a vystoupení loutkového souboru Jiskra. …

pokračování

25. 09. 2017

Organizace pomáhající nejpotřebnějším se představily občanům Prahy 8

V pondělí 18. září 2017 proběhl pod záštitou starosty Prahy 8 Romana Petruse před tzv. bílým domem Den sociálních služeb a veletrh zdraví. Své zastoupení a prezentaci na něm mělo skoro třicet organizací, které poskytují sociální služby na území městské části Prahy 8.

„Den sociálních služeb je velice přínosná akce, protože umožňuje laické veřejnosti získat informace o organizacích, které se snaží pomáhat nejpotřebnějším. Současně s ním navíc proběhl veletrh zdraví, v jehož rámci bylo …

pokračování

11. 09. 2017

Den sociálních služeb a veletrh zdraví

Starosta MČ Praha 8 Roman Petrus vás srdečně zve na Den sociálních služeb a veletrh zdraví, který se koná 18. září 2017 od 11.00 do 18.00 hod. na parkovišti před budovou ÚMČ Praha 8 (U Meteoru 6).

Na akci, kterou zahájí pan starosta Petrus v 11.00 hod. budete mít možnost zjistit informace o organizacích poskytující sociální služby a zakoupit výrobky neziskových organizací. Kavárna Centrum Martin o.p.s. nabídne návštěvníkům malé občerstvení.

Každý z nás občas ztrácí půdu pod …

pokračování

20. 07. 2017

Premiér Bohuslav Sobotka navštívil MČ Praha 8

V úterý 18. července 2017 přijel na oficiální návštěvu městské části Prahy 8 předsedy vlády naší republiky Bohuslav Sobotka. Uvítal jsem ho v sídle vedení naší městské části na Libeňském zámku. Představili jsme mu s kolegy ve stručnosti hlavní projekty, které naše městská část připravuje. Odpoledne jsme spolu navštívili nedávno zprovozněný Dum sociálních služeb, který byl slavnostně otevřen v minulém roce v ulici S. K. Neumanna 2475, Praha 8 – Libeň." .(Přivítání …

pokračování

23. 06. 2017

Proběhlo losování cen Křížovkářské ligy pro seniory

V úterý 20. června 2017 jsem měl možnost v DPS Bulovka vylosovat a předat ceny účastníkům Křížovkářské ligy pro seniory. Tato soutěž mi dělá opravdu velkou radost, protože neustále roste počet zařízení pro naše starší spoluobčany, které se do ní zapojily.

Určitě jí proto budeme i nadále organizovat a pokusíme se tuto soutěž udělat pro seniory ještě o něco zajímavější a přitažlivější.

pokračování

09. 06. 2017

Debatoval jsem se seniory v DPS Bulovka

Ve středu 7. června 2017 jsem měl možnost v DPS Bulovka debatovat s našimi staršími spoluobčany. Snažil jsem se odpovědět na co nejvíce jejich dotazů. Určitě plánujeme podobné akce pořádat i v budoucnu, protože senioři si určitě zaslouží, abychom věnovali pozornost jejich problémům a přáním.

pokračování

31. 05. 2017

Setkání s lidmi podílejícími se na projektu Move up to be healthy and happy

V úterý 30. května 2017 jsem měl na Libeňském zámku možnost se setkat s lidmi, kteří se podílejí na mezinárodním projektu Move up to be healthy and happy. Tento projekt se snaží zabránit tomu, aby u dětí docházelo k šíření obezity a dalších chorob spojených se špatnou výživou a nezdravým životním stylem. Usiluje proto o to, aby co nejvíce děti mělo možnost aktivně sportovat.

Ideu tohoto projektu určitě plně podporuju, …

pokračování

09. 05. 2017

Čarodějnice se pálily i na Praze 8

Volnočasové akce připomínající pálení čarodějnic májí v naší městské části dlouhodobou tradici a konaly se i v letošním roce. V pátek 28. dubna 2017 proběhlo v Beachklubu Ládví Plážové pálení čarodějnic. „Této akci bohužel nepřálo počasí, ale jejím organizátorům se jí i tak podařilo úspěšně zorganizovat. Určitě si za to zaslouží velké poděkování,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD), pod jehož záštitou Plážové pálení čarodějnic proběhlo, a i se ho osobně zúčastnil."[* square/plážové_pá­lení_čarodějnic_-_28__dubna_2017_-4.jpg .( …

pokračování

02. 05. 2017

Naši starší spoluobčané měli možnost prohlédnout si Libeňský zámek

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 jsem měl v práci velice milou návštěvu, protože na prohlídku Libeňského zámku přišlo několik desítek seniorů. Mohl jsem s nimi několik desítek minut diskutovat, když jsem se snažil odpovědět na všechny jejich dotazy.

pokračování

02. 03. 2017

Úspěšná akce Sbližování generací je prodloužena o dva měsíce

Střední odborné učiliště kadeřnické a městská část Praha 8 se rozhodly prodloužit projekt „Sbližování generací“ až do 28. dubna 2017. Projekt totiž vzbudil velký zájem starších občanů Prahy 8, kteří žádali o jeho prodloužení. Původně měla tato akce skončit 28. února 2017.

Její podmínky zůstávají zachovány. Je tak i nadále umožněno lidem, kterým je minimálně 55 let a mají trvalé bydliště na území MČ Prahy 8, využít kadeřnických služeb žáků prvního ročníku Středního odborného učiliště …

pokračování

15. 02. 2017

Proběhlo losování hlavní ceny Křížovkářské ligy

V pondělí 13. února 2017 v Libeňském zámku vylosoval starosta městské části Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD) výherkyni hlavní ceny podzimní části Křížovkářské ligy, kterou se stala paní Hana Konečná z Klubu seniorů Taussigova. Ta tak vyhrála dárkový poukaz na relaxační pobyt ve Slatinných lázních Toušeň ve dnech 23. až 26. března 2017. Ještě před losováním hlavní výhry probíhalo v závěru minulého roku předávání menších cen.

Odměna však nebyla přichystána jen pro vylosované výherce, …

pokračování

30. 01. 2017

MČ Praha 8 představila revitalizace centrálních náměstí sídlišť Bohnice a Ďáblic

Praha 8 má bohužel ve své severní části zanedbaná centra svých jednotlivých čtvrtí. Tato situace je markantní především v případě centrálních náměstí Sídliště Bohnice u Krakova a Sídliště Ďáblice u stanice metra Ládví. Tato veřejná prostranství byla vybudována již před několika desítkami let a v současné době ani zdaleka nevyužívají svůj potencionál. Městská část Praha 8 proto již od roku 2015 připravuje komplexní revitalizaci obou těchto ploch. Vzhledem k jejich významu se snažila o maximální …

pokračování

29. 11. 2016

Proběhl druhý ročník Olympiády třetího věku

Ve středu 23. listopadu 2016 se uskutečnil v prostorách Beachklubu Ládví (Chabařovická 4, Praha 8) pod záštitou starosty městské části Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) druhý ročník Olympiády třetího věku. Akci uspořádal Beachklub Ládví ve spolupráci s Domovem pro seniory Kobylisy za podpory městské části Prahy 8. Mezi účastníky akce byli kromě zástupců pořádajícího DS Kobylisy i senioři z DS Háje, DS Chodov, DS Kréta – Terezín a DS Heřmanův Městec. Každý domov seniorů sestavil …

pokračování

30. 09. 2016

Den sociálních služeb na Praze 8

V úterý 27. září 2016 proběhl u KD Ládví pod záštitou starosty MČ Praha 8 Romana Petruse (ČSSD) Den sociálních služeb. Mělo na něm své zastoupení a prezentaci skoro třicet organizací, které poskytují sociální služby a z velké většiny působí na území Prahy 8.

Návštěvníci mohli například vidět představení schodolezu, které připravil Svaz tělesně postižených v České republice. Na akci rovněž proběhl minikurz znakového jazyka organizovaný Centrem pro neslyšící a nedoslýchavé. Součástí byl i …

pokračování

26. 09. 2016

Klub Vrtule má nové zázemí pro své terénní pracovníky

Ve čtvrtek 22. září 2016 proběhlo na sportovním hřišti v ulici Katovická za účasti starosty Prahy 8 Romana Petruse (ČSSD) slavnostní otevření maringotky, která bude sloužit jako nové zázemí pro terénní pracovníky nízkoprahového klubu Vrtule. Městská část Praha 8 z velké části financovala její pořízení „Tento nízkoprahový klub se snaží zlepšit kvalitu života dětí a mládeže v nepříznivé životní situaci. Nově získaná maringotka vytváří jeho terénním pracovníkům prostor pro individuální práci s mladými lidmi. Nepřispěli …

pokračování

09. 09. 2016

Taťka fest se těšil velkému zájmu dětí i jejich rodičů

V sobotu 3. září proběhnul v Beachklubu Ládví za krásného pozdně letního počasí druhý ročník zábavného odpoledne pro děti Taťka fest, který se konal pod záštitou starosty Prahy 8 Romana Petruse. Akce vzbudila velký zájem dětí a jejich rodičů. Bylo pro ně přichystáno velké množství atrakcí, které byly rozprostřeny po celém areálu Beachklubu Ládví. Velkému zájmu dětí se těšil hasičský vůz, kde byla možnost vyzkoušet si stříkání vody z hadice na terč. Oblíbený byl …

pokračování

06. 04. 2016

Be In Karlín – konference o sociálním podnikání, veřejném prostoru a vzdělávání

Jak rozvíjet svou čtvrť, město, člověka nebo skupinu lidí? Jak se radovat z života, jak pracovat a odpovědně podnikat? Takové i další otázky zazněly na první konferenci společenské odpovědnosti Be In Karlín, kterou 1. a 2. dubna 2016 uspořádala Karlínská obchodní akademie a Vyšší odborná škola ekonomická nejenom pro své žáky, ale i pro veřejnost – laickou i odbornou. Akce se konala za podpory městské části a pod záštitou starosty Prahy 8 pana Romana Petruse.

„Vést …

pokračování

31. 03. 2016

Praha 8 podpořila mezinárodní šachový turnaj

Městská část Praha 8 podpořila mezinárodní šachový turnaj OPEN Praha 2016, který se konal od 8. 1. do 15. 1. v karlínském hotelu Olympik. Turnaj proběhl pod záštitou starosty Prahy 8 Romana Petruse. Ve dvou hlavních kategoriích se tohoto turnaje zúčastnilo 268 hráčů z 34 států. Do turnaje se zapojilo i 7 mezinárodních velmistrů a 16 mezinárodních mistrů a mistryň.

V elitní kategorii zvítězila turecká velmistryně Yekaterina Atalik. Nejlepším českým …

pokračování

24. 09. 2015

Zástupci Prahy 8 jednali s obyvateli Libně

Zástupci městské části mají zájem komunikovat s občany Prahy 8. Vedle řady veřejných projednávání tentokrát radní přišli na čtvrté sousedské setkání v tzv. Dolíku v Libni, které se konalo v pondělí 21. září. Akce se postupně zúčastnil starosta Roman Petrus (ČSSD), radní Anna Kroutil (ANO) a radní Radomír Nepil (ANO). Všichni politici se zapojili do živé debaty o návrzích úprav veřejných prostranství a zeleně, které připravil organizátor akce, spolek Naše Libeň.

„S obyvateli okolí Dolíku jsme …

pokračování

01. 09. 2015

Prvňáčky osobně přivítali radní městské části

Slavnostní zahájení školního roku proběhlo ve čtyřech základních školách na Praze 8. Dětem popřál pěkný vstup do nového školního roku nejen starosta Roman Petrus (ČSSD), ale také radní Anna Kroutil (ANO), Radomír Nepil (ANO) a Dana Blahunková (SZ).

U vstupu do ZŠ Dolákova v pražských Bohnicích proběhlo slavnostní zahájení za přítomnosti balonků a hudebního doprovodu. Rodiče a žáky základní školy zde přivítala ředitelka Věra Jakešová a starosta městské části Praha 8 Roman Petrus (ČSSD), který posléze …

pokračování

16. 07. 2015

Primátorka Krnáčová navštívila Prahu 8

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová postupně navštěvuje všechny pražské městské části. V pondělí 13. července navštívila i městskou část Praha 8.

Schůzky s ní se zúčastnil starosta MČ Praha 8 Roman Petrus spolu se zastupitelem a předsedou Komise pro životní prostředí Vítem Cézou. V úvodu jednání byla diskutována problematika heren, zejména konkrétní obsah připravované nové plošné vyhlášky o regulaci hazardu. Hlavním obsahem jednání pak byly tři prioritní oblasti, a sice problematika vodního toku Rokytka …

pokračování

27. 05. 2015

Uctění památky obětí heydrichiády

Ve středu 27. května položili starosta Roman Petrus a místostarostka Alena Borhyová věnec a kytici k Památniku Operace Antropoid. Tato akce připomněla a uctila památku všech obětí heydrichiády. Tedy všech rodin i jednotlivců, kteří byli zavražděni nacistickými okupanty za poskytnutí pomoci československým parašutistům, kteří v kobyliské zatáčce pod Bulovkou provedli před 73 lety atentát na zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava Reinharda Heydricha. Během nacistické odvety za tento čin bylo povražděno na 5 …

pokračování

06. 05. 2015

Uctění památky padlých

Dne 5. května 2015 u Mostu Barikádníků probíhalo uctění památky padlých Pražského povstání, kterého se za MČ Praha 8 zúčastnil starosta Roman Petrus a zastupitel Vít Céza, předseda Komise pro životní prostředí. Pietního aktu v Žernosecké ulici se za Prahu 8 zúčastnil uctění památky padlých polských vojáků místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus.

Následujícího dne, 6. května, probíhalo uctění památky 546 popravených na Kobyliské střelnici a připomenutí si 73. výročí vyhlášení II. stanného práva (heydrichiády). Z …

pokračování

08. 09. 2014

Přijměte naše srdečné pozvání do diskuzních kaváren ČSSD Prahy 8

Přijměte naše srdečné pozvání do diskuzních kaváren ČSSD Prahy 8

Kavárna u metra Ládví

Bude otevřena ve dnech 29. září (pondělí), 1. – 6. října (středa až pondělí) a 8. – 9. října 2014 (středa, čtvrtek), vždy od 8 do 19 hodin. V kavárně si budete moci se šálkem kávy popovídat s našimi kandidáty do Zastupitelstva městské části Praha 8.

Potkat se zde ale budete moci i s některými lídry z dalších pražských obvodů, dohodnuta je také návštěva …

pokračování

01. 09. 2014

Pozvánka na pravidelný klub deskových her

Zveme vás jménem našeho občanského sdružení na klub deskových her. Pokud si chcete vyzkoušet moderní strategické hry typu: Osadníci z Katanu, Dominion, Alhambra, Ticket to ride, Agricola a další můžete navštívit náš klub.

KDY: V září se scházíme dne 18. 9. od 17.00.

KDE: Informační centrum ČSSD P – 8, Zenklova 27/576, u Palmovky.

Nemusíte se hlásit, jen se přijďte pobavit.

pokračování

07. 10. 2013

Pozvánka na předvolební akce

Sejít se s námi můžete na celé Praze 8. Konkrétně budeme i na těchto místech:

VOLEBNÍ MÍTINK FLORENC 7. 10. 15:00–17:00 Vstup do metra Florenc

VOLEBNÍ MÍTINK u Krakova 9. 10. 16:00–18:00 Bohnice, Troja, u KD Krakov

VOLEBNÍ MÍTINK ZENKLOVA 14. 10. 16:00–18:00 Vosmíkových, Elsnicovo nám., tram. zast. Bulovka a Palmovka

VOLEBNÍ MÍTINK KOBYLISY 17. 10. 16:00–18:00 metro KOBYLISY u fontány

VOLEBNÍ MÍTINK ZEKLOVA 21. 10. 16:00–18:00 u tram. zast. Palmovka

Derniéra výstavy soch J. Genzera 21. 10. 18:00 Zenklova 27, …

pokračování

03. 07. 2013

Mistrovství Evropy v softbalu žen

„Softbalový areál v Bohnicích budujeme dlouhodobě a hostil již mnoho mezinárodních akcí. Akce takového rozsahu je však premiérou nejen tohoto areálu, ale celé Prahy 8,“ říká starosta Jiří Janků.

Městská část Praha 8 připravila pro své obyvatele řadu možností, při kterých bylo možné získat vstupenky zdarma – např. v červnové Osmičce, na Starobohnickém posvícení, Karlínských farmářských trzích i doprovodných akcích pořádaných k mistrovství.

„Mistrovství Evropy v softbalu žen je svým významem důležité nejen pro Prahu, …

pokračování

01. 01. 2013

Zastupitelský den a Poradna pro občany nejen na bytovou problematiku

Zveme Vás na Zastupitelský den a do „Poradny pro občany“, kde se Vám budou věnovat zastupitelé (není třeba se objednávat) a nebo profesionální právník na bytovou problematiku. Termín: 19. 3. 2013, od 17,00, Informační centrum ČSSD P – 8, Zenklova 27/576, u Palmovky.

Na bytovou poradnu je potřeba se obědnat na čísle: +420 246 035 9­66 nebo +420 721 029 8­92 u tajemníka ČSSD pana Jana Vaška.

pokračování

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Facebook MČ Praha 8

Praha.eu

Praha.eu

Měsíčník Osmička

Měsíčník Osmička

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Městská část Praha 8

Úřad městské části Praha 8
Zenklova 1/35
180 48 Praha 8

roman.petrus@praha8.cz

+420 222 805 124